Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dobra zabawa przede wszystkim

Przez tygodnie piętnaścioro początkujących tenisistów walczyło w różnego rodzaju konkurencjach tenisowych, paratenisowych oraz ćwiczeniach i próbach oceniających koordynacyjne zdolności motoryczne. Oprócz tego rozegrany został turniej minitenisa. Talentiadę, czyli rozgrywki tenisowe dla najmłodszych, po raz kolejny zorganizował działający przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży UKS Return.

Najmłodsi adepci białego sportu musieli wykazać się m.in. biegu ciągłym przez 6 minut, rzucie piłką tenisową, skakaniu na skakance czy teście ręka-oko - Wyniki osiągane przez dzieci w tych konkrecjach pokazują nam, które z nich mają większe predyspozycje do tego, żeby uprawiać tenis. Wtedy możemy namówić rodziców takich zdolnych dzieci, aby grały one w tenisa trochę częściej – tłumaczy trener UKS-u Return, Tomasz Waldziński.

Jednak od rywalizacji ważniejsza była podczas tych zawodów dobra zabawa. Nie było wygranych ani przegranych, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i zaproszenie do restauracji na pizzę. Dodatkowo wyróżnione zostały trzy najlepsze osoby w turnieju minitenisa. Puchary otrzymały Marceli Bałdyga (I miejsce), Ola Czerwińska (II miejsce) oraz Kasia Przybyszewska (III miejsce).O prócz nich w tegorocznej Talentiadzie wzięli udział: Dominik Męczkowski, Ewa Męczkowska, Wiktor Sęk, Maja Cyndzas, Oliwia Sawicka, Piotr Salamoński, Aleksander Modzelewski, Weronika Sielawa, Paula Rafałowska, Marysia Żabińska, Zuzia Łempicka i Julia Narewska.

- Mnie cieszy, że coraz więcej ludzi w Łomży gra w tenisa. uważam, że takie zawody są świetną promocją tej pięknej dyscypliny sportu w naszym mieście. Mam też nadzieję, że ta Talentiada przyczyni się do tego, że rodzice będą zapisywali na zajęcia coraz młodsze dzieci. A to jest niezwykle ważne, bo jeśli chce się zostać profesjonalnym zawodnikiem, to powinno się zaczynać ćwiczyć najpóźniej od 7 roku życia - podkreśla Waldziński.

is

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę