środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Silni jak tur(owski)

Siedem razy na najwyższym podium stawali zawodnicy z łomżyńskiej Siłowni Kulturystycznej ZIBI biorący udział w II Międzynarodowych Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach, które odbyły się w niedzielę w Zalesiu wzięli udział także zawodnicy spoza Polski m.in.: z Ukrainy, Słowacji i Szwecji.

Jak relacjonuje Zbigniew Turowski, także biorący udział w Mistrzostwach trener i opiekun łomżyńskich zawodników wśród seniorów na najwyższym podium stawali:

• Zbigniew Turowski - zajął I miejsce w kategorii wagowej do 90 kg w grupie masters do lat 50 z wynikiem 190 kg, w tej samej grupie masters do lat 50 open zajął także I miejsce.
  • Szymon Wykowski zajął I miejsce w kat. wag. do 100 kg w grupie junior do lat 23 z wynikiem 180kg
  • Sylwia Gordon zajęła I miejsce w kat. wag. do 60 kg z wynikiem 50 kg
  • Damian Czaplicki zajął I miejsce w kat. wag. do 60 kg w grupie młodzików do lat 17 z wynikiem 82,5 kg.

Dobrze spisali się także inni zawodnicy klubu. Marcin Dziubiński w grupie seniorów zajął IV miejsce w kat. wag. do 90 kg z wynikiem 197,5 kg., Wojciech Romanowski zajął II miejsce w kat. wagowej do 90 kg w grupie submasters do lat 40 z wynikiem 170 kg, Krzysztof Klimaszewski zajął II miejsce w kat. wag. do 82,5 kg w grupie submasters do lat 40 z wynikiem 160 kg, a Sławomir Chrzanowski zajął III miejsce w kat. wagowej do 56 kg w grupie młodzików do lat 17 z wynikiem 50 kg.
Start w Mistrzostwach do udanych mogą zaliczyć także zawodnicy z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Adrian Lipiński zajął I miejsce w kat. wag. do 60 kg w grupie juniorów młodszych do lat 19 z wynikiem 120 kg w tej samej grupie wiekowej w kategorii open zajął III miejsce. Na najwyższym podium stanął również Łukasz Kowalewski - I miejsce w kat. wag. do 82,5 kg w grupie juniorów młodszych do lat 19 z wynikiem 110 kg.
Natomiast wychowanek Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży Karol Gugało, zajął I miejsce w kat. wag. do 75 kg w grupie młodzików do lat 17 z wynikiem 110 kg, w tej samej grupie wiekowej w kat. open zajął III miejsce.

Udział łomżyńskich zawodników w Mistrzostwach w Zalesiu był możliwy dzięki wsparciu firm Terrazyt i UNIQA z Łomży.