Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Dwójka najlepsza w województwie

Piłkarki ręczne GUKS-u Dwójka Łomża wygrały mistrzostwa województwa podlaskiego młodziczek w sezonie 2010/2011. W trzecim, decydującym turnieju, rozegranym w niedzielę, 10 kwietnia w Łomży podopieczne trenera Stanisława Niedbały wygrały oba mecze.

Do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny na Podlasiu w kategorii młodziczek stanęły trzy drużyny - GUKS Dwójka Łomża, UKS Orły Dąbrowa Białostocka i UKS Olimpia Kolno. Spotkały się one w trzech turniejach, w których każdy zagrał z każdym. Już w pierwszych zawodach rozegranych 26 lutego w Kolnie łomżanki pokazały, że będą walczyć o złoty medal. Bez problemów pokonały zarówno gospodynie jak i zawodniczki z Dąbrowy.

Podczas drugiego turnieju (12 marca, Dąbrowa Białostocka) naszym piłkarkom zdarzyła się wpadka - Po dramatycznym, trzymającym w napięciu meczu przegraliśmy z gospodyniami 18:20. To właśnie wtedy zdarzył nam się najsłabszy mecz w tym sezonie - tłumaczy Niedbała. W drugim pojedynku łomżanki rozgromiły Olimpię Kolno 28:9 i po dwóch turniejach zajmowały pierwsze miejsce tylko lepszą różnicą bramek.

Ostatni turniej, który odbył się w Łomży, kończył rywalizację w tym sezonie. Nasze zawodniczki podeszły do niego w specjalny sposób - Dziewczęta były bardzo zmobilizowane, gdyż chciały się zrewanżować za porażkę w Dąbrowie - mówi trener Dwójki. I trzeba przyznać, że plan wykonały. Rozbiły zespół Orłów 35:18 i zostały najlepszą drużyną w województwie - Dziewczęta zagrały dzisiaj na swoim normalnym poziomie. Z drużyną z Kolna zawsze wygrywamy, więc dzisiaj też nie mieliśmy specjalnych problemów. Trzeba jednak przyznać, że zespół z Dąbrowy nie mógł dzisiaj zagrać w pełnym składzie - ocenia Niedbała.
Najskuteczniejszymi zawodniczkami w trzech turniejach okazały się Dagmara Nocuń i Amanda Szymborska z Dwójki.

Oprócz złotych medali łomżanki wywalczyły prawo startu w Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w dniach 6-13 czerwca. Wezmą w nich udział 32 najlepsze zespoły z całego kraju.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę