Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Mogilniki w Zbójnej już wkrótce zostaną oczyszczone

Dziś rozpoczęły się prace, które mają unieszkodliwić kilkadziesiąt ton przeterminowanych środków ochrony roślin. Substancje chemiczne składowane były w latach 60 i 70, a od kilku lat o ich unieszkodliwienie starały się władze Starostwa Powiatowego w Łomży. Eksperci, którzy dziś zabrali się oczyszczania „magazynów” szacują, że może się w nich kryć od 60 do 100 ton przeterminowanych pestycydów.

O tym skąd w Zbójnej wzięły się szkodliwe substancje mówi Krzysztof Tyburski, główny specjalista d/s ochrony środowiska.
Wydobycie, przetransportowanie i spalenie 1 tony przeterminowanych środków ochrony roślin będzie kosztować do 5 tys złotych. Mogilniki w gminie Zbójna – to ostatnie ekologiczne bomby, które trzeba rozbroić. Wcześniej podobne składowiska funkcjonowały w powiatach siemiatyckim i grajewskim.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę