Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Lekcja ornitologii dla nauczycieli i przewodników w Biebrzańskim Parku Narodowym

Nauczyciele i przewodnicy z okolic Biebrzańskiego Parku Narodowego będą wypatrywać ptaków drapieżnych. Chcą nauczyć się rozpoznawać je w terenie i jak najwięcej dowiedzieć się o nich. W Osowcu Twierdzy odbywają się warsztaty poświęcone programowi edukacyjnemu "Orlik – ptak jakich mało.

Biebrzański Park Narodowy obchodzi Rok Orlika Grubodziobego. "Chcemy podzielić się swoją wiedzą o nim i innych ptakach szponiastych" - mówi zastępca dyrektora parku - Andrzej Grygoruk.

Doświadczeniem zdobytym na warsztatach uczestnicy podzielą się natomiast później z innymi. Nauczyciele z uczniami, przewodnicy z turystami.

Od kilkunastu lat Biebrzański Park Narodowy współpracuje z 80 szkołami w regionie. Prowadzi warsztaty, zajęcia terenowe, przekazuje bezpłatnie wydawnictwa. Uczniowie z nadbiebrzańskich szkół współtworzą pismo przyrodnicze "Nasza Biebrza".

Orlik grubodzioby jest gatunkiem zagrożonym globalnym wyginięciem. W Polsce gniazduje tylko kilkanaście par, wszystkie w dolinie Biebrzy. Głównym zagrożeniem jest dla niego przekształcanie i odwadnianie terenów podmokłych, zarówno na stanowiskach lęgowych, jak i na zimowiskach. (mCzar)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę