Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Za 1,3 mln zł słońce ogrzeje nam wodę w basenie

Pochodząca z Łowicza firma ECO-THERM najprawdopodobniej będzie wykonawcą instalacji solarnych, które mają podgrzać wodę w niecce basenowej miejskiej pływalni przy ul. Niemcewicza. Jej oferta na realizację tego zadnia była o ponad 15% tańsza niż konsorcjum, którego liderem była jedna z łomżyńskich firm wynika z komunikatu ratusza. Instalacja solarna przy pływalni ma być zbudowana do 25 sierpnia.

Do ogłoszonego przez miasto przetargu na realizację zadania wpłynęły tylko dwie oferty. ECO-THERM swoje prace wyceniło na nieco ponad 1,3 mln zł, i zdaniem specjalnej komisji, która oceniała oferty ona „odpowiada wymaganiom przedstawionym w SIWZ, została oceniona jako najkorzystniejsza i w jedynym kryterium najniższa cena brutto -100% w skali punktowej od 0-100pkt otrzymała w ocenie maksymalną ilość 100 punktów.” (Oferta konsorcjum, którego liderem była łomżyńska firma SANMET, uzyskała 83,73 pkt.)

Solary, które będą podgrzewały przede wszystkim wodę w niecce basenu, ale także wodę użytkową w Pływalni nr 1, zawisną na dachu pływalni, oraz na dachu i ścianie hali sportowej przy sąsiadującej z pływalnią Szkole Podstawowej Nr 10. W sumie zainstalowanych ma być tu 112 kolektorów słonecznych, a przy okazji instalacji ich na dachu hali sportowej szkoły ma zostać wymienione pokrycie całego dachu. 

Warto dodać, że na realizację tego zadania, jeszcze poprzednie władze miasta, uzyskały unijną dotację na poziomie 75% kosztów inwestycji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę