Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Syreny w pierwszą rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

Główne zdjęcie
Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Łomży

W niedzielny poranek, przez trzy minuty w Łomży, a także w innych miastach i miejscowościach województwa podlaskiego, będą wyły syreny alarmowe. Sygnał ciągły zostanie włączony o godz. 8.41. - czyli w chwili gdy przed rokiem rozbił się, podchodzący do lądowania na lotnisku pod Smoleńskiem, samolot z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie. W Katastrofie Smoleńskiej zginęło 96 osób.

Decyzję o włączeniu syren alarmowych podjął Wojewoda Podlaski Maciej Żywno. Prezydencki samolot podążał na odbywające się 10 kwietnia 2010 roku w Katyniu pod Smoleńskiem uroczystości z okazji 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Poza Prezydentem Lechem Kaczyńskim i Jego małżonką zginęli także wszyscy inni będący na pokładzie samolotu: parlamentarzyści, ministrowie, przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych, wojskowi, członkowie stowarzyszeń, pracownicy BOR i załoga samolotu.

W Łomży poza porannym włączeniem syren alarmowych zaplanowana także specjalne uroczystości, które mają upamiętnić rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, ale także 71. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 71. rocznicę II Masowej Wywózki Łomżyniaków na Nieludzką Ziemię (13 kwietnia 1940 r.) Uroczystości te odbędą w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, o godz. 14.30. Zaplanowano m.in. Katyński Apel Pamięci, będzie Salwa Honorowa, a delegacje złożą kwiaty przed znajdującym się tu pomnikiem. Następnie o godz. 15.00, w pobliskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zostania odprawiona specjalna Msza święta, które przewodniczył będzie ks. bp. Tadeusz Bronakowski.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę