Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Wyłudzić dotację będzie trudniej...

Samorząd województwa podlaskiego, policja i urzędnicy skarbowi będą bliżej współpracować przy wykrywaniu i zwalczaniu nieprawidłowości związanych z pozyskiwaniem funduszy unijnych. Trzy instytucje mają np. informować się nawzajem o przypadkach nieprawidłowości i dzielić wiedzą operacyjną. Inicjatorem nawiązania takiej współpracy była policja. Wczoraj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Porozumienie podpisali Jarosław Dworzański - Marszałek Województwa Podlaskiego, Dariusz Ćwikowski - dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej oraz Igor Parafieniuk - Podlaski Komendant Wojewódzki Policji. Trzy instytucje odpowiedzialne za prawidłowe wykorzystanie środków europejskich, dzięki wymianie informacji mają skuteczniej przeciwdziałać m.in. oszustwom i wyłudzeniom funduszy unijnych. Od początku realizacji programów UE w województwie podlaskim zostało już złożonych kilka doniesień do prokuratury dotyczących np. wyłudzenia dotacji, poświadczenia nieprawdy czy fałszowania dokumentów.
- Jest to efekt pracy jednego wydziału do walki z przedsiębiorczością gospodarczą , który w ramach swojej pracy zajmuje się również nieprawidłowościami związanym z wyłudzaniem funduszy unijnych Zacieśnienie współpracy daje możliwość wyeliminowania nieprawidłowości już na etapie przyznawania pieniędzy - powiedział Igor Parafieniuk Podlaski Komendant Wojewódzki Policji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę