piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

Nie wyszedł im ten turniej

Mecz Dwójki Łomża z Dąbrową Białostocką

Piłkarki ręczne Publicznego Gimnazjum nr 2 z Łomży nie będą miło wspominać tegorocznego wojewódzkiego finału rozgrywek Gimnazjady. Podopieczne trenera Stanisława Niedbały minimalnie przegrały oba mecze i ostatecznie zajęły czwarte miejsce. W turnieju finałowym, który odbył się w czwartek, 7 kwietnia w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży wzięły udział cztery najlepsze drużyny województwa podlaskiego. Oprócz gospodyń wystąpiły drużyny gimnazjów z Dąbrowy Białostockiej, Turośni Kościelnej i Jabłoni Kościelnej.

W pierwszym meczu półfinałowym łomżanki zmierzyły się z faworytkami tegorocznej edycji, zespołem z Dąbrowy Białostockiej. Od początku spotkanie trzymało w napięciu i było bardzo wyrównane. Mimo dobrej gry rywalek, to zawodniczki trenera Niedbały na przerwę schodziły przy prowadzeniu 8:5. Gdy po kilku minutach drugiej połowy łomżanki podwyższyły prowadzenie do czterech bramek, wydawało się, że drzwi do finału stoją dla nich otworem. Niestety dąbrowianki z minuty na minutę grały coraz lepiej i mozolnie odrabiały straty. Na minutę i 10 sekund przed końcem na tablicy wyników był remis po 12. Końcówka była niezwykle dramatyczna, ale więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki gości i to one wygrały 13:12 - Dziewczyny dały z siebie wszystko, zagrały ambitnie. Prawie przez cały mecz prowadziliśmy, ale w końcówce zabrakło chłodnej głowy. Dwie niewykorzystane akcje w ataku, dwa proste błędy w obronie i niestety jedną bramką przegraliśmy - relacjonuje Niedbała.
Drugi półfinał także był bardzo wyrównany i zakończył się wygraną 15:14 zespołu z Jabłoni Kościelnej.

Zmęczone twardym bojem z silniejszymi fizycznie dąbrowiankami zawodniczki z Łomży w meczu o III miejsce zmierzyły się z drużyną z Turośni Kościelnej. Od pierwszy minut gra zarówno w ataku jak i w obronie nie kleiła im się. Na szczęście rywalki także nie grały wielkich zawodów i do przerwy goście prowadzili zaledwie 3:2. Po zmianie stron obraz meczu praktycznie nie uległ zmianie. Oba zespoły miały przede wszystkim kłopoty ze zdobywaniem bramek. Niestety większe problemy miały łomżanki i mimo zrywu w końcówce uległy 7:8 - Postawa zespołu w meczu o trzecie miejsce była konsekwencją pierwszego spotkania. Dziewczyny były zmęczone i nie wykazały woli walki. Dzisiaj zajmujemy czwarte miejsce, najgorsze z możliwych, ale taki jest sport - kończy opiekun PG 2.
Na pocieszenie łomżankom pozostał fakt, że ich półfinałowe rywalki w efektownym stylu wywalczyły złote medale. Zespół z Dąbrowy Białostockiej bez problemów pokonał ekipę z Jabłoni Kościelnej 21:10, już do przerwy prowadząc 10:3.