Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Galeria Veneda ma (jeszcze nieprawomocne) pozwolenie na budowę

Przedstawiciel Echo Investment odebrał dziś w ratuszu podpisane przez prezydenta Łomży pozwolenie na budowę u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej Galerii Veneda. Ma to być duże centrum handlowe z hipermarketem. Całkowita powierzchnia obiektu to ok. 40 tys m2, a poza sklepem wielkopowierzchniowym znajdzie się tu także 80 sklepów i Foodcourt czyli część gastronomiczna.

- Pierwsze działki Echo Investment kupowało pod ten obiekt w 2000 roku – mówi Dariusz Anisiewicz, który jako przedstawiciel tej firmy o zgody na budowę galerii w Łomży zabiegał od pięciu lat. - Bardzo się cieszę, że wreszcie  mamy ten dokument. Teraz musimy poczekać na uprawomocnienie się tej decyzji, i jeśli nie będzie żadnych niespodzianek zaczniemy budowę w czerwcu lub we wrześniu – dodaje.
Cykl budowlany liczny jest na 18 miesięcy,a  zatem aby zgodnie z wcześniejszymi planami uruchomić sklep przed Bożym Narodzeniem 2012 roku inwestycja musiałby ruszyć jak najszybciej.  Już w ubiegłym roku Echo informowało o podpisaniu umowy na wynajem powierzchni w Galerii Veneda z Tesco. Sieć ta ma uruchomić w Łomży swój hipermarket spożywczo-przemysłowy „o nieograniczonym asortymencie towarów dla analogicznych sklepów sieci Tesco w Polsce”.
W Galerii Veneda nie będzie za to obiecanego wcześniej pięciosalowego kina sieci Multikino S.A

MPEC jest za drogi dla Venedy
- W projekcie Galerii, który uzyskał pozwolenie na budowę przewidziana jest budowa ciepłowni gazowej – mówi Anisiewcz pytany o źródło ciepła z jakiego będzie ogrzewana Veneda. Jak mówi będzie to jeszcze przedmiotem rozmów, ale z dotychczasowych wyliczeń wynikało że podłączenie do Galerii do ciepłowni miejskiej i pobieranie ciepła z MPEC byłoby nas za drogie.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę