Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Młodzi recytatorzy w eliminacjach...

Sześciu młodych recytatorów z Łomży zakwalifikowało się do udziału w eliminacjach wojewódzkich 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. We wtorek w Łomży odbywały się eliminacje miejskie Konkursu. Na słowa rywalizowało 16 wykonawców.

Recytatorskie popisy młodych oceniało jury w składzie: Bogumiła Gosk, Marek Lechowicz i Bernard Karwowski. Wykonawcy rywalizowali w trzech kategoriach: turniej recytatorski, turniej poezji śpiewanej i turniej jednego aktora. Ostatecznie, po przesłuchaniu wszystkich uczestników, jury postanowiło w turniej recytatorski pierwszą nagrodę przyznać Natali Wysk z Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Druga nagroda przypadła w udziale Martynie Żochowskiej i Anecie Rudzkiej (także z MDK DŚT), a trzecia Ewie Przestrzelskiej. W tej kategorii jury przyznało także dwa wyróżnienia - Natalii Chojnowskiej z II LO i Pawłowi Popkowskiemu z III LO. Do białostockich eliminacji wojewódzkich zakwalifikowały się zwyciężczyni i laureatki drugiego miejsca.
W turniej poezji śpiewanej nagrody przypadły w udziale Katarzynie Pogroszewskiej z III LO i Michałowi Mężeńskiemu z Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Oboje wywalczyli też udział w eliminacjach wojewódzkich.
W kategorii turniej jednego aktora nagrodę i wyjazd do Białegostoku wywalczył Mariusz Matusiewicz z MDK-DŚT.

210618123923.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę