Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

W Łomży konkurencja w internecie jest największa w Polsce

Łomża obok 10 innych gmin w kraju, w tym m.in. Warszawy i Białegostoku, znalazła się wśród obszarów na których panuje wysoki poziom konkurencji na rynku detalicznym w dostępie do internetu. Tak wyszło z analizy przeprowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Analizę przeprowadzono na potrzeby decyzji Prezesa UKE  dla rynku świadczenia hurtowych usług dostępu szerokopasmowego.  Analiza ta wykazała, że na 11 obszarach gminnych występuje wysoki poziom konkurencji na poziomie detalicznym. Gminy te to: Bielawa, Lublin, Zielona Góra, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Warszawa, Białystok, Łomża, Braniewo, Elbląg, Olsztyn.

Na tych obszarach prezes UKE postuluje zdjęcie części obowiązków regulacyjnych z Telekomunikacji Polskiej. W praktyce oznacza to zaprzestanie sprzedaży usług BSA operatorom alternatywnym, choć UKE zapewnia, że już eksploatowane linie BSA nie będą wyłączane.

BSA to dostęp szerokopasmowy na szczeblu hurtowym polega na zapewnieniu środków technicznych przez operatora oferującego taki rodzaj usługi hurtowej w sposób, który umożliwia operatorom alternatywnym uzyskanie dostępu do konsumenta bez konieczności budowy własnej sieci dostępowej oraz bez potrzeby instalowania urządzeń telekomunikacyjnych dostarczających usługi telekomunikacyjne od strony węzła telekomunikacyjnego w stronę abonenta.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę