Udany początek Osiedlowych

Paweł Zalewski zdobywa drugiego gola dla Perspektywy

W pierwszym meczu rundy wiosennej IV ligi piłkarze łomżyńskiej Perspektywy pokonali drużynę MKS-u Mielnik 3:1. Dzięki temu awansowali na 13. miejsce w tabeli. Przed wznowieniem rozgrywek trener Perpy, Hieronim Łada zapowiadał, że głównym celem zespołu jest spokojne utrzymanie. W niedzielę łomżanie mieli wykonać pierwszy krok do jego osiągnięcia. Zadanie wydawało się trudne, gdyż drużyna z Mielnika na półmetku ligi zajmowała wysokie, 6. miejsce.

Od początku spotkania obie drużyny zagrały z respektem do siebie. Na boisku toczyła się twarda walka, ale sytuacji do zdobycia gola było jak na lekarstwo. Dwukrotnie pokonać bramkarza rywali próbował Damian Przybylski, ale jego uderzenia głową przelatywały obok bramki MKS-u. Mielniczanie próbowali zaskoczyć golkipera Perspektywy strzałami z dystansu, jednak nie mieli tego dnia zbyt dobrze ustawionych celowników. Gdy wydawało się, że na przerwę obie drużyny przy wyniku bezbramkowym, w 42. minucie fatalny błąd popełniła defensywa MKS-u. Skorzystał z niego niepilnowany Marcin Nerowski, który technicznym strzałem z 10 metrów pokonał bramkarza gości.

Druga połowa rozpoczęła się fantastycznie dla łomżan. W 48. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Adam Zalewski. Po raz kolejny nie popisała się obrona gości, którzy nie upilnowali kapitana Perpy, Pawła Zalewskiego. Ten wykorzystał dokładne dośrodkowanie kolegi i celnym strzałem głową w krótki róg zaskoczył bramkarza rywali. Stracony gol nieco zmobilizował piłkarzy z Mielnika do śmielszych ataków. Już po wznowieniu gry mieli oni bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki kontaktowej, ale strzał jednego z napastników gości był minimalnie niecelny.

Kluczowa dla losów tego meczu była 64. minucie. Po zagraniu piłki ręką przez Łukasza Truszkowskiego sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł kapitan MKS-u, Jakub Andryszek, ale niestety dla swojego zespołu strzelił zbyt słabo i strzegący bramki Perspektywy Marcin Macko zdołał wyłapać ten strzał. Ta sytuacja dodała sił gospodarzom, którzy już pięć minut później zdobyli trzecią bramkę. Jej autorem był wprowadzony w drugiej połowie Bartosz Wiśniewski. Popisał się on płaskim strzałem z linii pola karnego. Gości stać było jedynie na trafienie honorowe, a jego autorem okazał się Sebastian Wereszczak.

- Dzisiaj zagraliśmy po prostu słabo i nieskutecznie. Mieliśmy chyba więcej sytuacji do zdobycia bramek niż rywal. Jednak to łomżanie byli skuteczni do bólu. Wygrali zasłużenie, chociaż nie uważam, że piłkarsko Perspektywa była lepsza. Rywale dużo walczyli, grali ambitnie i mieli trochę szczęścia - stąd ta wygrana - ocenił mecz trener MKS-u, Radosław Kondraciuk.

- Do dzisiaj nie wiedziałem na co stać mój zespół. Jego postawa była dla mnie jedną wielką niewiadomą, ale byłem pewny, że chłopcy będą walczyć. Myślę, że z meczu na mecz będzie lepiej, ale na pewno musimy się trochę zgrać. I na pewno powinniśmy poprawić szybkość, bo nie było jak tego trenować. Wygraliśmy pierwszy mecz i liczę, że chłopcy dostaną wiatru w żagle i będziemy zdobywać punkty - mówił zadowolony opiekun Perspektywy.

Następny mecz Osiedlowi zagrają już w najbliższą niedzielę. Na stadionie miejskim w Łomży podejmować będą inną ekipę walczącą o utrzymanie, Piasta Białystok. Początek spotkania o godz. 15.00.