Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Trzeci w makroregionie i najlepsi z rzeźby

Główne zdjęcie
Aleksandra Sacharczuk

Doskonale spisała się reprezentacja Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży podczas VI Makroregionalnego Przeglądu Szkół Plastycznych, zajmując w klasyfikacji ogólnej trzecią lokatę. Szczególne uznanie jurorów, wykładowców Akademii Sztuk Pięknych, wzbudziła rzeźba Aleksandry Sacharczuk. Wyrzeźbiony przez nią podczas przeglądu portret, uzyskał najwyższą notę spośród wszystkich prezentowanych prac.

Gospodarzami tegorocznej edycji  konfrontacji był Zespół Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. W trakcie przeglądu, ponad czterdziestu  najzdolniejszych uczniów z 12 szkół  regionu, obejmującego województwa: mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie i lubelskie, reprezentowało jedną z trzech wybranych dziedzin. Uczniowie łomżyńskiego „Plastyka”: Aleksandra Sacharczuk, realizująca rzeźbę, przygotowywana w pracowni Adama Artura Tymińskiego, Ewa Zyskowska, wykonująca rysunek, (pracownia Anny Karwowskiej) oraz  Emil Jamrozik – malarstwo (z pracowni Teresy Adamowskiej), uzyskali najlepszy w historii szkoły wynik, dający w klasyfikacji ogólnej trzecią lokatę. Szczególne uznanie jurorów, wzbudził wyrzeźbiony  podczas przeglądu przez Aleksandrę Sacharczuk portret. Uzyskał on najwyższą notę spośród wszystkich,  blisko 300 zaprezentowanych w Warszawie prac. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym, rzeźba naszej uczennicy Pauliny Krajewskiej oceniona została najwyżej ze wszystkich prac, jakie powstały podczas wszystkich przeglądów w Polsce. W tym roku wysoko oceniono również rysunek oraz malarstwo realizowane w pracowniach szkoły. Aleksandra Sacharczuk i Ewa Zyskowska w tej kategorii uplasowały się na 5 i 6 pozycji. Najwyższą notę ogólną w VI edycji przeglądu otrzymało  Liceum Plastyczne z Zamościa, następnie  Liceum z Warszawy, a tuż za nim, z różnicą zaledwie dwóch punktów, Liceum  Plastyczne z Łomży. W przeglądzie wzięły ponadto udział reprezentacje szkół z Białegostoku, Lublina, Mińska Mazowieckiego, Nałęczowa, Olsztyna, Radomia, Supraśla i Płocka. Poza przyjemnością obcowania z rówieśnikami z zaprzyjaźnionych szkół i wymianą doświadczeń podczas tych spotkań, dla dwudziestki  uczniów najwyżej ocenionych  we wszystkich przeglądach w Polsce, gwarantowany jest udział w warsztatach, które odbędą się w Dłużewie,  plenerowym  ośrodku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas nich, uczniowie plastycznych liceów będą rywalizować o indeks na wymarzoną Akademię Sztuk Pięknych.

Więcej informacji na stronie szkoły www.lplomza.pl


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę