Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Marszałek województwa podlaskiego pozostanie na stanowisku

Marszałek Jarosław Dworzański nadal będzie pełnił swoją funkcję. Nie został odwołany ponieważ na sali obrad sejmiku pozostali tylko radni rządzącej koalicji i współpracującej z nią lewicy. "Cenzura. Skoro Pan Marszałek chce wystąpić i o czymś mówić to powinien dać szansę opozycji, żeby mogła to skomentować lub wyrazić swoje zdanie. Ponieważ tego nam nie umożliwiono, nie widzimy sensu uczestniczenia w sesji" - tak tłumaczy opuszczenie przez członków PiS sali obrad szef klubu radnych Dariusz Piontkowski - Po co mamy uczestniczyć w spektaklu zorganizowanym przez Jarosława Dworzańskiego - dodaje.

Potem Jarosław Dworzański uzasadniał bezzasadność zarzutów CBA a także pokazał dokumenty wskazujące na naruszanie prawa przy zatrudnianiu pracowników, gdy marszałkiem był Dariusz Piontkowski z PiS. Obecny marszałek sugerował też złe funkcjonowanie białostockiej delegatury CBA. Zapowiada procesowe lub polityczne działanie, aby odsunąć jej funkcjonariuszy od sprawy. "Ta pani została zatrudniona w Urzędzie Marszałkowskim z naruszeniem prawa a później została zidentyfikowana jako osoba, która prowadzi czynności ws. naruszenia prawa i sam ten fakt budzi poważne wątpliwości na ile delegatura delegatura CBA w Białymstoku prowadziła sprawę rzetelnie" - powiedział Dworzański.

Marszałek Jarosław Dworzański był dzisiaj w białostockiej Prokuraturze Okręgowej. "Otwarta została Puszka Pandory, pracownicy zgłaszają się z kolejnymi sensacjami, a ja będąc w posiadaniu takich informacji muszę reagować" - skomentował.

Po ogłoszeniu wyników głosowania sukces marszałka nagrodzili muzycy białostockiej orkiestry grając na instrumentach dętych co sugeruje, że marszałek Dworzański będzie ich wspierał w zmianie dyrektora. Sam zainteresowany stwierdził, że w sprawie filharmonii zarząd województwa wypowie się w najbliższą środę.

Po zakończeniu sesji pytany o przedstawiane zarzuty poprzedni marszałek Dariusz Piontkowski powiedział, że po pierwsze nie miał szans obrony, a po drugie jeśli będą prokuratorskie zarzuty to na nie będzie odpowiadał prokuratorom.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę