Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

Akcja "Płazy" rozpoczęta!

zdjęcia galerii

 

Pogoda zaczęła sprzyjać przebudzeniu płazów. Ropuchy, żaby i traszki ruszyły w swoją wędrówkę z miejsc zimowania do miejsc lęgowych. W czwartek (31.03.2011 r.) po raz pierwszy w tym roku wybraliśmy się na coroczny monitoring płazów. Na wyremontowanym odcinku drogi Kalinowo-Drozdowo, w 13 przepustach naliczyliśmy ponad 60 płazów, a to dopiero pierwsze dni migracji. Wśród nich była również ropucha szara i traszka zwyczajna. Od poniedziałku możemy liczyć na mocne zaangażowanie w akcję uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Dzieci i młodzież, będą pomagali w liczeniu płazów w przepustach. Dodatkowo spotkania będą wzbogacone interesująca prelekcją, podczas której uczniowie dowiedzą się wielu ciekawostek z życia tych zwierząt.

Podczas dzisiejszego monitorowania przepustów mieliśmy ogromną przyjemność zaobserwować budzącą się do życia przyrodę rezerwatu Kalinowo. Wokoło słyszeliśmy coraz głośniejsze odgłosy ptaków- stukot dzięcioła, śpiew sójki. Między drzewami zaobserwowaliśmy przylaszczkę symbolizującą nadejście prawdziwej wiosny.

Nasz Park staje się coraz piękniejszy, bardziej kolorowy, a zwiastuny najpiękniejszej pory roku możemy podziwiać na przyklad na spacerze w rezerwacie Kalinowo.

Zapraszamy!

 

 

.....................................................................................................


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę