Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie w Łomży wreszcie spada

Marzec był pierwszym do dłuższego czasu miesiącem w którym liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży spadła. Ubyło nam aż 341 bezrobotnych. - Zanotowany spadek poziomu bezrobocia w marcu 2011r. związany jest m.in. z kierowaniem na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu oraz z rozpoczęciem sezonowych prac drogowych i budowlanych – podaje Urząd. Niemniej w rejestrach PUP w dalszym ciągu jako bezrobotni figuruje 6269 osób. Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 62,3% wszystkich zarejestrowanych w urzędzie i było ich 3907.

W marcu do łomżyńskiego zatrudniaka zgłosiło się 485 bezrobotnych, w tym 14 osób, które wcześniej pracowały za granicą W tym samym czasie wyrejestrowano 826 osoby bezrobotne. Najwięcej z nich – 413 osób podjęło pracę, kolejne 111 rozpoczęło staż, a  46 rozpoczęło prace społecznie użyteczne, a 33  szkolenia. 
Jak podaje urząd w marcu tylko 2 osoby zostały skreślone z rejestrów, bo odmówiły bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy, a 138 osób nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy.

Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec marca 2011r. kształtowała się na poziomie 14,2%, przy czym dla miasta Łomży wyniosła 16,3%, a dla powiatu 11,7%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę