Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jest lepiej niż chcieliśmy

Główne zdjęcie
Trener Tadeusz Gaszyński

“Jesienna runda rozgrywek zakończyła się lepszym wynikiem niż zakładaliśmy. ŁKS Łomża – beniaminek jest na czwartym miejscu w tabeli z 26 punktami, to bardzo dobry wynik.” Tak trener ŁKS Tadeusz Gaszyński podsumował jesienną grę zespołu w III lidze. Głównym celem wiosennej rundy rozgrywek ma być utrzymanie zdobyczy z jesieni.

Od lewej Trener Tadeusz Gaszyński, Prezes Browaru Łomża Andrzej Rutkowski, z-ca Prezydenta Łomży Marcin Sroczyński, Prezes ŁKS Łomża  Józef Kosiorek, członek Zarządu ŁKS Maciej Zajkowski
Od lewej Trener Tadeusz Gaszyński, Prezes Browaru Łomża Andrzej Rutkowski, z-ca Prezydenta Łomży Marcin Sroczyński, Prezes ŁKS Łomża Józef Kosiorek, członek Zarządu ŁKS Maciej Zajkowski
Sezon jesienny na wspólnej konferencji prasowej podsumował i trener ŁKS-u i prezes klubu. Gaszyński podkreślał, że łomżyńska jedenastka po latach przerwy w rozgrywkach III ligi, wróciła tu w bardzo ładnym stylu. Trzeci punktowy wynik, a czwarte miejsce w tabeli, jest znacznie powyżej zakładanych na jesienną rundę rozgrywek osiągnięć. To przede wszystkim osiągnięcie zespołu i poszczególnych piłkarzy ŁKS, którzy pokazali, że chcą grać i wygrywać. Sam Gaszyński swoją rolę w ŁKS-ie widzi w “systematycznej, nie nerwowej pracy szkoleniowej i eliminacji ujawniających się błędów”. Jak dodaje pomagali także kibice, którzy licznie gromadzili się na rozgrywanych w Łomży kolejnych meczach łomżyńskiej jedenastki. Średnio na każde spotkanie przychodziło po około tysiąc osób. “To znacznie większa publika od tej jaką mogli poszczycić się rywale ŁKS-u.” - dodaje Gaszyński. I co ważne taki doping nigdy nie jest obojętny zarówno dla piłkarzy Łomży jak i grających tu gości.

Wiosna 2005
Głównym celem jaki Tadeusz Gaszyński stawia przez zespołem w rundzie wiosennej, to przede wszystkim utrzymanie tej bardzo dobrej pozycji po jesieni. Gaszyński zapowiada zmiany w zespole. Na pewno z ŁKS-u odejdzie dwóch piłkarzy: obrońca i napastnik. Komentując zapowiedzi opuszczenia klubu przez Rafała Boguskiego Gaszyński podkreśla, że chciałby go zatrzymać w klubie przynajmniej na rozgrywki wiosenne. Przyznaje, że w łomżyńskiej jedenastce Boguski był jednym z filarów i myślał raczej o znalezieniu kogoś kto mógłby go wesprzeć w ataku, niż kogoś kto miałby go zastąpić. (przypomnijmy R. Boguskim interesuje się II ligowy Kujawiak Włocławek)
Trener Gaszyński powiedział także, że prowadzi rozmowy z piłkarzami, którzy mogli by wiosną wspomóc ŁKS. Liczy na pozyskanie dwóch – trzech, zawodników, ale negocjuje z pięcioma. Trzech z nich to napastnicy, którzy grali w II i III ligowych zespołach, jeden środkowy pomocnik (także z przeszłością w II lidze) i obrońca z III ligi.

Finanse ŁKS-u
Także Józef Kosiorek Prezes ŁKS Łomża podkreślił, że zawodnicy jesienią osiągnęli więcej niż zakładano. Odnosząc się do finansów klubu i zespołu w rundzie wiosennej dodał, że Zarząd Klubu jest w przededniu rozmów z głównymi sponsorami ŁKS-u o zasadach i wysokościach ich finansowego wsparcia dla drużyny.
Obecny na konferencji Andrzej Rutkowski Prezes Browaru Łomża – główny dotychczasowy sponsor zespołu, podkreślił, że firma jest usatysfakcjonowana wynikami ŁKS-u, a “założony cel marketingowy został osiągnięty”.

Remont stadionu później...
Podczas konferencji wyjaśniło się też gdzie ŁKS będzie grał wiosenne spotkania jako gospodarz. Zapowiadany wcześniej remont stadionu przy ulicy Zjazd najprawdopodobniej nie zakłuci także tej rundy rozgrywek, bo jeśli się rozpocznie w przyszłym roku to raczej bliżej lata. Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży i członek zarządu ŁKS, podkreślił, że w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta na remont stadionu zapisano tylko pół miliona złotych. To za mało, na sfinansowanie prac, tym bardziej, że jeszcze dokładnie nie wiadomo dokładnie ile remont miałby kosztować. Do końca tego roku projektant ma przedstawić miastu projekt przebudowy stadionu, później trzeba będzie na tej podstawie opracować kosztorys inwestycji, przeprowadzić procedury przetargowe, a w międzyczasie pozyskać niezbędne na inwestycje pieniądze. To wszystko potrwa co najmniej trzy – cztery miesiące i zdaniem wiceprezydenta jest mało prawdopodobne, aby prace remontowe mogły zakłócić odbywające się wiosną w Łomży spotkania.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę