Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Uwaga na bajorka na drodze

- Od kilku dni jestem na urlopie i... codziennie wyciągam stąd kilka samochodów – mówi mieszkanka Starej Łomży przy Szosie. Tuż przed jej domem, na gruntowej drodze, a nawet ulicy bo to ul. Dolna, zrobiło się bagienko. Większych problemów z przejechaniem nie mają tylko ciągniki rolnicze i samochody z napędem na cztery koło. Osobówki, samochody dostawcze, czy ciężarówki po prostu tu toną... Wczoraj ugrzązł m.in. dostawca gazu.

Bagienko nie ma więcej niż kilka metrów długości, ale jego szerokość jest niemal identyczna jak szerokość ulicy. Z ominięciem go ma problemy nawet pies...
- Wydaje się, że to takie małe błoto i ci którzy jadą po raz pierwszy sądzą, że uda się przejechać. Niestety większość grzęźnie... - mówi kobieta.
Ona ma akurat samochód terenowy i możliwość wyjazdu z drugiej stron bagienka dzięki czemu zastępuje pomoc drogową wyciągając uwięzione w pułapce samochody.       
- Przecież to powinno zostać zasypane, albo chociaż oznaczone – mówi zdenerwowany kierowca półciężarówki, której wszystkie cztery koła do połowy ugrzęzły w błocie.
- W poprzednich latach czegoś takiego tu nie było. Najwyżej przez kilka dni było trochę błota, ale w tym roku jest wyjątkowo dużo wody, i z drogi zrobiło się bajorko – mówi mieszkanka pobliskiego domu.  

W gminie Łomża sprawa grząskiej ulicy Dolnej jest znana. Była o niej mowa nawet na wczorajszych wyborach sołtysa wsi. Tyle tylko, że ponoć niewiele można zrobić... Z ponad 200km dróg gminnych w gminie Łomża 3/4  do drogi polne. Wiosną po wielu z ich płynie wada, a tam gdzie jest trochę niżej robi się błocko.
- Jak powiem, że takich miejsc jest kilka setek, to może być mało, jak powiem, że kilka tysięcy, to może być za dużo -  mówi drogowiec z gminy.   
Sytuacja ma się poprawić jak... trochę przeschnie. Tyle tylko, że wczoraj było słonecznie i sucho, dziś jest pochmurnie i mokro..., a zatem pokonanie kilku metrów ulicy może okazać się pada
Rada drogowców na dziś dla kierowców brzmi aby starali się bagienka na drodze ominąć... Jak się do to najlepiej inną drogą żeby tej nie rozjeżdżać.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę