Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Chuligański incydent na meczu Polska - Holandia

Ośmiu młodych mężczyzn, mieszkańców Łomży, Śniadowa, Wygody i Jeziorka, którzy w trakcie meczu młodzieżowych reprezentacji Polski i Holandii zaatakowali kamieniami pracowników ochrony, zatrzymali policjanci. Wczoraj i dziś Prokurator Rejonowy w Łomży zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu wstępu na masowe imprezy piłki nożnej. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

Jak informuje podinsp. Andrzej Baranowski rzecznik prasowy KWP w Białymstoku we wtorek, pod koniec meczu reprezentacjami Polski i Holandii do lat 18, o pomoc do łomżyńskich policjantów zwrócili się zabezpieczający teren imprezy pracownicy ochrony, którzy zostali zaatakowani przez kilkunastu młodych mężczyzn. Napastnicy przy bramie wyjściowej ze stadionu obrzucili pracowników ochrony wyzwiskami i kamieniami. Na szczęście nikt z zaatakowanych nie doznał obrażeń, ucierpiała jednak karoseria jednego z zaparkowanych w pobliżu samochodów.
Baranowski podaje, że na widok wkraczający do działań policjantów kilkunastu pseudokibiców rzuciło się do ucieczki rozbiegając się w kierunku pobliskich ulic. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat. Tylko jeden z nich był mieszkańcem Łomży. Pozostali pochodzili z różnych miejscowości położonych w okolicznych gminach. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że prawie wszyscy byli pod wpływem alkoholu. U siedmiu osób alkomat wskazał od 0,35 do blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo, jeden z zatrzymanych – 20-letni mieszkaniec pobliskiego Śniadawa miał przy sobie ponad 0,5 grama amfetaminy.
- Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie oraz rzucania przedmiotami, mogącymi stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia. Grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności –  informuje podinsp. Andrzej Baranowski.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę