Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Ciepło nasze drogie...

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wystąpiło do Urzędu Regulacji Energetyki z wnioskiem o podwyżkę cen ciepła o 2%. Tymczasem jak ujawnił podczas wczorajszej sesji prezydent Mieczysław Czerniawski miejska spółka chciała aby podwyżka była niemal trzy razy wyższa. On jednak na taką skalę podwyżki jednak się nie zgodził.

Informacje te potwierdza Jadwiga Cwalina z-ca prezesa MPEC Łomża. Jak mówi z przedstawionych panu prezydentowi wyliczeń wynikało, że podwyżka powinna wynieść 5,8%.
- Wynikało to przede wszystkim z obniżenia przez odbiorców ciepła mocy zamówionej o 4,5% - wyjaśnia Jadwiga Cwalina. - Wobec decyzji prezydenta spółka wystąpiła do URE z wnioskiem o podwyżkę cen o 2%.
Czy podwyżka wejdzie w życie i ewentualnie kiedy będzie zależało od Prezesa URE.

Tymczasem, jak podawał podczas wczorajszej sesji, radny Zbigniew Lipski, prezes SM Perspektywa, według nieoficjalnych danych łomżyński MPEC wypracował w ubiegłym roku dwa  miliony zysku.
- Na co chce pan prezydent przeznaczyć zysk wyciśnięty z mieszkańców Łomży – pytał, w składanej interpelacji, radny Lipski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę