czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Najlepszy w Polsce półmaratończyk wśród nauczycieli...

Paweł Grygo w Półmaratonie Warszawskim. (foto nadesłane)

Paweł Grygo, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży oraz zawodnik i trener w LŁKS Prefbet Śniadowo – Łomża już po raz drugi został najlepszym zawodnikiem w biegu na 21,1 km w kategorii pracowników oświaty. Półmaraton przeszedł do historii jako najszybszy półmaraton w Polsce, jako półmaraton z największą liczbą startujących zawodników (4698) i jako najzimniejszy półmaraton - w niedzielę rano temperatura w Warszawie wynosiła –6 st.C.

Start Półmaratonu Warszawskiego zlokalizowany był na Krakowskim Przedmieściu  niedaleko kolumny Zygmunta. W biegu wystartowali zawodnicy z: Kenii, Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Hiszpanii, Rumunii, USA, Włoch, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Danii, Kolumbii, Japonii, Kanady, Irlandii, Francji, Chin, Pakistanu, Finlandii, Kazachstanu i oczywiście Polski. Najlepsi biegacze  10 kobiet i 19 mężczyzn wystartowało, ze strefy zero. Większość łomżan startowała ze strefy pierwszej i sami początek sezonu ulicznego uznają za do bardzo udany. Największą niespodziankę sprawiła Sylwia Cymek, która ustanowiła swój rekord życiowy przebiegając dystans w czasie 1.36.13. Dało to jej trzecie miejsce w kategorii wiekowej K35, a 33. w klasyfikacji open.
Wśród mężczyzn z łomżan najlepszy był Paweł Grygo, który w klasyfikacji open zajął 20. miejsce, ale pierwsze w kategorii „oświaty” oraz czwarte w kategorii wiekowej M35 (4 sekund zabrakło do podium). Kolejni z łomżan: Andrzej Godlewski, który też ustanowił rekord życiowy – 1.19.50, zajął 20 miejsce w kat. M 30, Dariusz Szymański (1.22.22) zajął 5. miejsce w kat. pracowników oświaty, 14. miejsce w kat. M 50, Tomasz Zaremba  z Zambrowa (1.23.19) zajął w kat. M 30 19. miejsce, a Jacek Dłużniewski czasem 1.39.19 ustanowił swój rekord życiowy.