Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Trzy tygodnie Horyńcu Zdroju albo w Iwoniczu Zdroju mogą spędzić w wakacje dzieci rolników m.in. z okolic Łomży. To organizowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego turnusy rehabilitacyjne, podczas których wypoczynek łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Aby dziecko zostało zakwalifikowane na turnus w ciągu miesiąca trzeba złożyć wniosek wypełniony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę.

Jak podaje Barbara Sołomiewicz dyrektor KRUS w Białymstoku aby zostać zakwalifikowanym na taki turnus trzeba spełnić określone warunki:
1. przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników, ewentualnie pobierać emeryturę lub rentę rolniczą,
2. dziecko urodziło się w latach 1996 – 2004,
3. w jednostce KRUS najbliższej miejsca zamieszkania rolnika (w oddziale regionalnym lub placówce terenowej  Kasy) złożony zostanie „wniosek o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny” wypełniony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę,
4. wniosek będzie zakwalifikowany przez lekarza inspektora oddziału regionalnego i zatwierdzony w Centrali Kasy.
Pierwszeństwo w skierowaniu na turnus rehabilitacyjny mają dzieci, w stosunku do których powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności orzekły niepełnosprawność skutkującą prawem do wypłaty zasiłku pielęgnacyjnego.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci ze schorzeniami układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju planowane są w terminie od 26 czerwca do 16 lipca, a dla dzieci ze schorzeniami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu Zdroju od 4 do 24 lipca. Odpłatność za pobyt każdego dziecka wynosi 200 zł
Osoby zainteresowane skierowaniem dziecka na turnus powinny zgłaszać się do Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku lub najbliższej Placówki Terenowej KRUS po druk „wniosku o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny” lub skontaktować się z tymi jednostkami telefonicznie: (85) 7497305 Białystok, (86) 2716110 Zambrów, (87) 6446714 Augustów. Termin składania wniosków mija 29 kwietnia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę