Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Alkohol dzieli radnych...

Podczas dzisiejszej sesji radni Łomży zajmą się zgłoszonymi przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego projektami uchwał dotyczącymi zmiany zasad sprzedaży i podawania alkoholi w Łomży. Grupie 9. radnych, którzy złożyli odpowiedni wniosek, nie udało się zdjąć dwóch punktów obrad z porządku dziennego. Za ich zdjęciem głosowało 11 radnych, dokładnie tylu samo było przeciw, a jedna osoba dwa razy wstrzymała się od głosu. Taki wynik sprawia, że samo głosowanie nad uchwałami nabiera dodatkowego kolorytu. Zgodnie ze Statutem Miasta uchwały zapadają zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy ogólnej liczby radnych. Art. 93 Statutu mówi, że „zwykła większość głosów oznacza, że przechodzi wniosek lub kandydatura, która uzyskała więcej głosów „za” od głosów „przeciw””, a „w przypadku równej ilości głosów „za” i „przeciw” należy głosowanie powtarzać aż do skutku”.

Przypomnijmy, pierwszy ze zgłoszonych przez prezydenta wniosków dotyczących uchwał „alkoholowych” dotyczy dwukrotnego zwiększenia liczby sklepów w których można byłoby kupić alkohole mocne (przede wszystkim wódkę). Drugi projekt dotyczy zmniejszenia w obrębie „starówki” odległość lokalu z alkoholem od obiektów chronionych m.in. Katedry, z dzisiaj wymaganych minimum 90 metrów do 30 metrów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę