Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zwierzęta w workach

Makabrycznego odkrycia dokonali dziś rano pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi podczas lustracji terenu na odcinku Kalinowo – Drozdowo. Przy poboczu jezdni znaleziono dwa worki. W jednym z nich znajdował się zabity pies, a w drugim szczątki 10-cio miesięcznego łoszaka (łosia). Pies został zabity przez ludzi, a łoś padł ofiarą kłusownictwa.

Jak mówi Mariusz Sachmaciński dyrektor ŁPKDN w Drozdowie zdarzenie jest bulwersujące także ze względu na miejsce gdzie wyrzucono szczątki zwierząt. To teren Parku, miejsce ochrony przyrody. 
- Jest to obszar, na którym są prowadzone zajęcia edukacyjne ŁPDKN dla dzieci i młodzieży, ze szkół podstawowych i gimnazjalnych  wiosenny monitoring płazów, w którym uczestniczą licznie grupy szkolne. Dobrze, że dziś z nami dzieci nie było – mówi Sachmaciński.
Dyrekcja parku o makabrycznym znalezisku natychmiast powiadomiła policję, ale także OHZ Nadleśnictwa Łomża w Elżbiecinie oraz Służby Sanitarne gminy Piątnica. Wszyscy byli zbulwersowani.
- Odbieramy to jako akt pogardy ale ochrony środowiska i tego wszystkiego czym my się zajmujemy. Park jest po to by chronić przyrodę, natomiast jeśli ktoś w tym miejscu, wyrzuca ciała zabitych zwierząt robi to z premedytacją – dodaje.  

Policjanci już wszczęli postępowanie wyjaśniające okoliczności przestępstwa. Poszukiwane są osoby, ewentualni świadkowie którzy mogliby pomóc w ustaleniu sprawcy zdarzenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę