Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Marszałek Dworzański chce szybszego głosowania nad wnioskiem o jego odwołanie

Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański zwrócił się do przewodniczącego sejmiku Bogdana Dyjuka z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej. W jej trakcie odbędzie się głosowanie nad złożonym podczas ostatniej sesji wnioskiem grupy radnych PiS o odwołanie marszałka – poinformował Jan Kwasowski rzecznik prasowy marszałka.

Wniosek o odwołanie marszałka Jarosława Dworzańskiego złożyli radni PiS 1 marca, w następstwie dyskusji o prokuratorskich zarzutach wobec Dworzańskiego dotyczących m.in. nieprawidłowości przy zatrudnianiu osób w urzędzie marszałkowskim. Zgodnie z prawem wniosek ten może być głosowany najwcześniej po 30 dniach. Zgodnie z pierwotnymi ustaleniami  miało to być na sesji 11 kwietnia. Teraz sam marszałek chce głosowanie przyspieszyć o tydzień. Sesja nadzwyczajna ma odbyć się w poniedziałek 4 kwietnia.
- Pod wnioskiem Jarosława Dworzańskiego podpisało się kilkunastu radnych z klubów PO, PSL i SLD, w tym wszyscy członkowie Zarządu Województwa – podaje Kwasowski.
Jak tłumaczy rzecznik marszałka chce on zwołania sesji nadzwyczajnej, „ponieważ uzyskanie wotum zaufania od większości radnych zakończyłoby okres tymczasowości”.
- Władze samorządowe województwa muszą rozstrzygać ważne problemy i podejmować strategiczne decyzje, a stan oczekiwania temu nie służy – podaje Kwasowski.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę