Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Najpierw zabezpieczyć interes miasta...

Główne zdjęcie
Galeria Veneda

Dwóch radnych Łomży: Zbigniew Lipski i Witold Chludziński apelują do prezydent Mieczysława Czerniawskiego „o wstrzymanie wydania decyzji zezwalającej na budowę” Galerii Veneda „do czasu zabezpieczenia interesów miasta w zakresie prowadzonej wcześniej polityki ciepłowniczej i wykorzystania mocy przerobowej MPEC”. Radnym chodzi o to aby galeria, która miałaby powstać u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, była podłączona do miejskiej sieci cieplnej. Jak przekonują na podłączeniu Venedy do miejskiej ciepłowni zyskaliby przede wszystkim mieszkańcy Łomży w płaconej cenie za energię cieplną. Galeria zużywałaby bowiem tyle ciepła co 7 budynków wielorodzinnych 5 klatkowych.

Oto list jaki do prezydenta Mieczysława Czerniawskiego wysłał radny Zbigniew Lipski, z-ca przewodniczącego Rady Miasta Łomża.
Szanowny Panie Prezydencie do radnych Rady Miejskiej docierają z różnych źródeł informacje, które wskazują, że czynnik grzewczy dla galerii Veneda nie będzie dostarczany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - firmy miejskiej podległej Prezydentowi Miasta.
W związku z powyższym w imieniu własnym i Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej Pana Witolda Chludzińskiego zwracam się z gorącą prośbą o wstrzymanie wydania   decyzji zezwalającej na budowę tego obiektu do czasu zabezpieczenia interesów miasta w zakresie prowadzonej wcześniej polityki ciepłowniczej i wykorzystania mocy przerobowej MPEC.    Informuję, że wcześniejsze rozmowy z poprzednimi władzami miasta w tym z Radą Miejską dawały gwarancję, że ciepło do tej galerii dostarczone będzie przez przedsiębiorstwo miejskie. To był jeden z podstawowych argumentów za wyrażeniem zgody na realizację tej inwestycji.
Niedopuszczalnym wręcz karygodnym są zaniedbania Zarządu MPEC na etapie uzgodnień dopuszczających inne rozwiązania w zakresie dostarczania ciepła jak z własnej ciepłowni. Tym bardziej bulwersujące jest to, że w tym samym czasie kierownictwo Przedsiębiorstwa występuje  o podwyższenie taryfy dla swoich odbiorców, których sytuacja materialna w dobie kryzysu gospodarczego jest bardzo trudna.
Chciałbym dodać, że wcześniej dzięki wspólnym działaniom Radnych i Prezydenta udało się doprowadzić do tego, że duże obiekty handlowe takie jak Galeria Stokrotka czy Kaufland ogrzewane są z sieci miejskiej.
Biorąc przedstawione wyżej argumenty prosimy o zdecydowane działania zabezpieczające interes miasta.

P.S.
Przewidywana moc dla potrzeb galerii to około 2.0 MW. Żeby taką moc osiągnąć należałoby wybudować 7 budynków wielorodzinnych 5 klatkowych.


***
Dodać wypada, że Jadwiga Cwalina z-ca prezesa MPEC Łomża potwierdziła nam, że miejska spółka wystąpiła już do Urzędu Regulacji Energetyki z wnioskiem o podwyżkę cen ciepła w Łomży. Spółka chce podnieść opłaty o 2%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę