Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Olimpijczyk zadebiutował dla Łomży

Główne zdjęcie
Jan Zakrzewski

Dwa udane starty zanotował debiutujący w barwach LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża olimpijczyk Jan Zakrzewski. Najpierw w Poznaniu podczas VII biegu „Maniacka Dziesiątka” nowy zawodnik klubu w gronie 600-set biegaczy zajął drugie miejsce z bardzo dobrym czasem 30.39 min. Następnego dnia był czwarty w XXV Międzynarodowym Biegu Zaślubin w Kołobrzegu na dystansie 15 km, w którym wystartowało ponad 1400 biegaczy m.in.. z Hiszpanii, Maroka, Niemiec, Ukrainy, Rosji i oczywiście z Polski. - Aby zobrazować poziom powiem, że w pierwszej 10. było tylko czterech Polaków – mówi Andrzej Korytkowski, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.

Jan Zakrzewski ma 40 lat i postanowił wrócić do „zawodowego” uprawiania sportu.
- To Andrzej Korytkowski namówił mnie do wznowienia kariery, którą zakończyłem 2 lata temu – mówi Jan Zakrzewski. - W lutym byłem przez trzy  tygodnie na obozie sportowym w Portugalii i powiem, że jestem bardzo zadowolony z formy i osiągniętych wyników na ostatnich zawodach. Czy w sezonie będzie dalej tak dobrze nie wiem, mam swoje lata, ale zrobię wszystko aby nie zawieść nowego klubu i oczywiście siebie.
Jan Zakrzewski specjalizował i specjalizuje się w biegach przeszkodowych. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku w Atenach biegł na 3000 metrów. Ostatecznie został sklasyfikowany na 16. miejscu. To także wielokrotny uczestnik Pucharu Europy, Mistrzostw Europy i Świata Mistrz Polski na 3000prz. i 10000m. w przełajach i 3000 na hali. W sumie zdobył aż 18 medali Mistrzostw Polski.
- Pomimo dość zaawansowanego jak na lekkoatletę wieku uważam, że Janek może jeszcze trochę na wysokim poziomie pobiegać a przede wszystkim bardzo przyda się nam  w walce o ekstraklasę w Lidze Seniorów – mówi Andrzej Korytkowski. - Zaczął trenować bardzo późno bo w wieku 23-ech lat, zawsze dbał o odnowę biologiczną, poza tym ma niesamowite zdrowie o którym wręcz krążą w Polsce legendy. Potwierdzeniem moich słów niech będzie „ksywa” jaka od początku kariery do niego przylgnęła  – „Murzyn” (myślę, że to idealne określenie)

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę