Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.podlaska.policja.gov.pl

Narkotyki warte ponad milion złotych w rękach policji

Blisko 53 kilogramy amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych przechwycili policjanci Centralnego Biura Śledczego w czasie wspólnych działań ze Służbą Celną. Do udaremnienia największego w tym roku przemytu środków odurzających doszło podczas akcji wymierzonej w przemytników papierosów i narkotyków.

W nocy z czwartku na piątek w Augustowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli peugeota na litewskich numerach rejestracyjnych. Z ich ustaleń wynikało, że właśnie tym samochodem mogą być przewożone narkotyki. Już podczas wstępnego przeszukania pojazdu, kierowanego przez 25-letniego Litwina, uwagę mundurowych wzbudziło nietypowe zamocowanie zderzaka oraz podłoga bagażnika.
Po zdemontowaniu zderzaka okazało się, że pod podłogą bagażnika znajduje się specjalnie skonstruowana skrytka, a w niej kilkanaście pakunków oklejonych folią termiczną oraz szarą taśmą. Wewnątrz były plastikowe pojemniki wypełnione białym proszkiem. Wstępne badanie substancji potwierdziło, że była to amfetamina.
Łącznie w samochodzie stróże prawa znaleźli 18 pojemników z narkotykiem, którego czarnorynkowa wartość wyceniana jest na 1.200.000 złotych. Zatrzymany kierowca peugeota nie przyznał się do nielegalnego towaru. Za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu kara więzienia na czas nie krótszy od 3 lat.
Policjanci CBŚ i funkcjonariusze Służby Celnej ustalają teraz, skąd przemycano amfetaminę, która miała trafić na Litwę i kto miał być jej odbiorcą.

Źródło:CBŚ


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę