Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Nieme otwarcie pływalni

To obiekt z prawdziwego zdarzenia, tak oczekiwany przez mieszkańców Łomży – mówił prezydent Mieczysław Czerniawski podczas uroczystości otwarcia nowej miejskiej pływalni przy ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego. Długo wyczekiwane otwarcie miało być z pompą... ale nie wyszło. Tuż po przemówieniu prezydenta siadło nagłośnienie. Mimo że orszak otwierających poszukiwał miejsca wokół basenu, gdzie bezprzewodowe mikrofony miałby jeszcze zasięg nie udało się...

Na otwarcie basenu przyjechało wielu, nie tylko z Łomży. Kilku z nich miało przemawiać, ale wobec awarii nagłośnienia przemówień marszałka województwa Jarosława Dworzańskiego i członka zarządu województwa Jacka Piorunka, nikt na widowni nie słyszał, reszta zrezygnowała...  Usłyszeć można było dopiero słowa księdza biskup Stanisława Stefanka, który błogosławieństwo odczytał przez przenośny megafon.
- To nie jest święcenie wody.(...) Błogosławię ludzi, którzy tu pracują i będą korzystać z tego basenu – mówił biskup.  

Przecięcia wstęgi, symbolicznie otwierając pływalnię, dokonali wspólnie: prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, ks. bp. Stanisław Stefanek, ks. bp Tadeusz Bronakowski, marszałek Jarosław Dworzański, Jacek Piorunek, Paweł Świderski (prezes Instal Białystok), przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz oraz były prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Budowę pływalni na placu obok Publicznego Gimnazjum nr 1 rozpoczęto nieco ponad dwa lata temu. Inwestycję, w około 1/3 finansowaną z środków unijnych realizowała białostocka firma Instal. Powstał obiekt który ma dwa baseny – duży o wymiarach 12,5x25 metrów z sześcioma torami do pływania, oraz mniejszy i płytszy płytszy basen sportowo – rekreacyjny do nauki pływania Są tu także zjeżdżalnie oraz miejsce odnowy biologicznej i rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, solarium, sauną fińską i turecką czy grotą solną. Niestety jeszcze nie wszystkie atrakcje są dostępne dla łomżan. Na razie nie udało się wyłonić najemcy, który miałby prowadzić część odnowy biologicznej i rehabiltacyjnej, a ten który wygrał przetarg (na prowadzenie części gastronomicznej) rezygnuje.

Basen niejako testowo działa już od poniedziałku. Jak mówił podczas otwarcia prezydent Mieczysław Czerniawski do dzisiaj skorzystało z niego około 1000 osób. W tej grupie było też 400 dzieci do lat 12., które przez trzy dni mogły pływać za darmo.

Całość inwestycji pochłonęła ponad 35,5 mln zł. Część pieniędzy – ok.1/3 kosztów – pochodziło z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

PS
Być może dzisiejsza awaria nagłosnienia jest pokołosiem "pechowego" startu inwestycji. Pierwszą łopatę pod budowę pływalni wbito w piątek 13 marca 2009, punktualnie o godzinie 13.13. (zobacz)

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę