Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

PKS-y coraz bliżej samorządu

Na najbliższej sesji 11 kwietnia sejmik województwa podlaskiego ma podjąć uchwały dotyczące dotyczące przejęcia pięciu działających w województwie PKS-w. Chodzi o dziś państwowe spółki w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Zambrowie i Siemiatyczach, które samorząd województwa ma przejąć bezpłatnie.

Zgłoszona jeszcze w 2009 roku przez Ministerstwo Skarbu Państwa propozycja nieodpłatnego przekazania samorządowi wszystkich PKS-ów, wywołała długie i gorące dyskusje także na forum sejmiku. Dopiero w sierpniu ubiegłego roku, po kilku sesjach, radni województwa przyjęli uchwały zobowiązujące zarząd do wystąpienia do ministerstwa z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie 100% akcji lub udziałów tych pięciu spółek przewozowych. Teraz - jak wyjaśnia Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa – ma potrzebne są uchwały wyrażające już zgodę na przejęcie PKS-ów. Projekty tych uchwał zarząd województwa przyjął podczas dzisiejszego posiedzenia.  

Pięć PKS-ów, które samorząd ma przejąć od skarbu państwa, zatrudnia łącznie ponad 1,4 tys osób.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę