Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

W kościołach będzie zbiórka na Japonię

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek prosi wiernych „o złożenie ofiar na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi i tsunami w dalekiej Japonii” i poleca księżom „zorganizowanie zbiórki do puszek na terenie całej Diecezji w jedną z niedziel Wielkiego Postu.” - Ufam, że pozyskane środki pomogą w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych, ułatwią odbudowę domów i budynków gospodarczych oraz wspomogą zakup narzędzi pracy i sprzętów domowych – czytamy w najnowszym liście pasterskim biskupa Stefanka.

List biskupa ma związek z komunikatem z ostatniego Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. „Mając na uwadze tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii, Konferencja Episkopatu prosi o modlitwę w imię międzyludzkiej solidarności. Biskupi apelują też o przeprowadzenie w parafiach zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych przez ten kataklizm”
- Kolejny raz siły natury pokazały ogromną moc, z którą musi mierzyć się człowiek. Na naszą pomoc czekają tysiące rodzin, które straciły dach nad głową oraz dorobek całego życia – napisał w liście do diecezjan biskup Stefanek.
Prosi w nim o datki, a księżom w parafiach poleca zorganizowanie zbiórki. Zebrane środki finansowe należy przekazać na konto Caritas Diecezji Łomżyńskiej: 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010  z dopiskiem „Japonia”.
Na to konto już dziś środki mogą przekazywać także osoby prywatne i instytucje, które chcą pomóc poszkodowanym w Japonii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę