Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

I love... sport

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski

Winni są poprzednicy, „nieprzyjazne gesty pod adresem Ratusza ze strony części kibiców (…) są całkowicie nieuzasadnione”, a prezydent Czerniawski „znany z wieloletniego zaangażowania w życie sportowe miasta i regionu, rozwój sportu w Łomży, uznał za jedno z najważniejszych zadań swojej kadencji” - tak ratusz odpowiada na zamieszanie jakie powstało w związku z barkiem finansowania działalności młodzieżowych klubów sportowych. Do naszej redakcji z ratusza przysłano informację, w której „Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski apeluje do sympatyków i działaczy sportowych o tworzenie dobrej atmosfery i współpracę dla rozwoju sportu młodzieżowego i seniorskiego na terenie naszego miasta.”

Oto treść tej informacji:
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski informuje, że okresowe wstrzymanie finansowania klubów sportowych jest spowodowane brakiem decyzji poprzedniej Rada Miasta w sprawie programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, określającego zasady przyznawania dotacji m.in. klubom sportowym. Obowiązek taki nakładają przepisy Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, której art 5a stanowi, że roczny program współpracy jest uchwalany do 30 listopada roku poprzedzającego okres obowiązywania programu.
Rada Miejska obecnej kadencji pod koniec stycznia dyskutowała zaproponowane przez obecnego Prezydenta zapisy rocznego planu, ale prace te przedłużyły się ze względu na brak porozumienia radnych co do zapisów zaproponowanych w projekcie Planu. Stosowną Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli 16 lutego br. Prace trwały długo, min. ze względu na to, że – na wniosek przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miejskiej, powołano zespół do zmian zasad finansowania klubów i organizacji sportowych, który po swoich obradach (od trzeciej dekady lutego do połowy marca!) zaproponował jedynie niewielkie zmiany w obowiązujących dotąd zasadach finansowania. Prezydent wprawdzie nie musiał czekać tygodniami na propozycje zespołu i mógł ogłosić konkurs wcześniej, ale dla dobra współpracy z Radą, w ramach demokratyzowania życia społecznego, miał prawo oczekiwać na cenne wnioski i podpowiedzi. Szkoda, że tak bardzo wydłużyło to procedury.
Dzisiaj Prezydent Miasta podpisał zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, tym samym ogłaszając stosowne konkursy o dofinansowanie.
Po raz pierwszy w tym roku prezydent Mieczysław Czerniawski zadecydował  o wyodrębnieniu środków na sport seniorski. Dzięki temu po raz pierwszy min. seniorzy z Łomżyńskiego Klubu Sportowego mogą otrzymać specjalną dotację z budżetu miasta, co niewątpliwie będzie ważnym wsparciem w aspiracjach zespołu o awans do III ligi.
Ponadto, kilka tygodni temu Prezydent Miasta Mieczysław Czerniawski spotkał się z zarządem MŁKS, gdzie ustalono wstępne zasady współpracy. Dlatego decyzja zarządu tego klubu o zawieszeniu drużyn juniorskich w rozgrywkach jest niezrozumiała, a nieprzyjazne gesty pod adresem Ratusza ze strony części kibiców (staramy się dobrze zrozumieć również ich argumenty) są całkowicie nieuzasadnione, ponieważ Prezydent Miasta, znany z wieloletniego zaangażowania w życie sportowe miasta i regionu, rozwój sportu w Łomży, uznał za jedno z najważniejszych zadań swojej kadencji. Decyzja o nieistniejącym praktycznie dotychczas w Łomży, znaczącym wsparciu sportu seniorskiego, jest tego wymownym i  najlepszym dowodem.
Jednocześnie informujemy, że dobiegają końca prace nad zasadami korzystania przez kluby sportowe w Łomży z obiektów sportowych zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski apeluje do sympatyków i działaczy sportowych o tworzenie dobrej atmosfery i współpracę dla rozwoju sportu młodzieżowego i seniorskiego na terenie naszego miasta.

Biuro Prasowe
Urząd Miejski w Łomży

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę