Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Konkursy pod presją

Prezydent Łomży podpisał dziś „zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym”. Na tej podstawie na stronach internetowych BIP ukazały się już ogłoszenia o czterech konkursach, w ramach których rozdzielone ma być łącznie 645 tysięcy złotych. Dzięki tym pieniądzom będą mogły funkcjonować m.in. młodzieżowe klubu sportowe, ...ale dopiero od maja.

Problem z finansowaniem sportu  młodzieżowego w Łomży ujrzał „światło dzienne” po oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek na 4lomza.pl przez Adama Gajownika prezesa Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, który oświadczył: „w związku z brakiem finansowania statutowych zadań stowarzyszenia ze strony władz miasta, jesteśmy zmuszeni do zawieszenia udziału młodzieżowych grup piłkarskich w rozgrywkach organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.” Po tej publikacji na forum rozgorzała dyskusja, a nocą przed ratuszem zawisł nawet transparent z napisem: „I love Łomża” - na sport dać nie można?!

I najwyraźniej poskutkowało.  Dziś na strona Biuletynu Informacji Publicznej UM Łomża opublikowano zarządzenie prezydenta (z dnia 23 marca) w sprawie konkursów i same ogłoszenia konkursowe. Kluby  mają czas do 12 kwietnia na złożenie swoich ofert. Później specjalna komisja będzie miała 14 dni na ich analizę i przedstawienie wyników prac prezydentowi, „który podejmuje decyzję o udzieleniu dotacji i zawiera umowę na realizację zadania”. Dopiero wówczas kluby będą podpisywały z miastem umowy i począwszy od tej daty będą mogły z miejskich środków pokrywać swoje wydatki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę