Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Szansa na... Nowe Perspektywy

Niemal 280 bezrobotnych z Łomży i okolicy będzie mogło otrzymać wsparcie z miejscowego urzędu pracy. Będą to przede wszystkim staże, ale także prace interwencyjne, jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz szkolenia. Wszystko w ramach realizowanego już czwarty rok z rzędu projektu systemowego Nowe Perspektywy z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. - Działania projektowe mają sprzyjać wzrostowi zatrudnienia wśród osób długotrwale bezrobotnych, osób młodych do 25 roku życia oraz po 50 roku życia – podaje Aneta Gałązka z PUP w Łomży.

Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie osób bezrobotnych, zwłaszcza osób znajdujących się w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy z terenu Łomży i powiatu łomżyńskiego. Całkowita wartość projektu przekracza 2,6 mln zł, przy czym większość środków – ponad 1,8 mln zł – pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Docelowo wsparcie ma otrzymać  278 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Łomży – podaje urząd.
Wszyscy skorzystają z pośrednictwa pracy  i poradnictwa zawodowego, ale będzie także 155 staży, 86 osób znajdzie zatrudnienie w ramach rac interwencyjnych, 37 ma otrzymać wsparcie finansowe w postaci jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a kolejne 20 osób trafi na szkolenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę