Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Zastrzelili łosia dla poroża

Jeszcze nie ucichła kontrowersyjna decyzja odstrzału kilkudziesięciu łosi – w celu ich naukowego zbadania - a mamy kolejny przypadek zastrzelenia łosia na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jak poinformowano na stronie internetowej parku kilka dni temu w okolicach wsi Sośnia znaleziono martwe – zabite przez kłusownika zwierzę. - Zastrzelono go nie dla mięsa, ale dlatego że miał poroże! Głowa, byka łosia została odcięta i oczywiście znikła – czytamy.

Jak podaje park łosia zastrzelono z broni myśliwskiej. W jego ciele tkwił pocisk kal. 7.62mm. Łoś został zastrzelony najprawdopodobniej pod koniec ubiegłego roku. W ocenie pracowników parku jest to trochę nietypowe i dziwne…
Dziwne jest dlatego, że zastrzelony byk leżał w odległości nieco ponad 200m od dwóch myśliwskich ambon. Pozostałe… cztery ambony stoją w odległości kilkuset metrów od miejsca gdzie padło zwierzę. Korzystający z nich myśliwi powinni bez trudności zauważyć martwe zwierzę i powiadomić o tym służby Parku. Martwy łoś leżał tam kilka miesięcy! - czytamy na stronie internetowej www.biebrza.org.pl.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę