piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

III LO najlepsze w województwie

Zawodniczki III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży wygrały wczorajszy turniej finałowy ligi piłki ręcznej dziewcząt o Puchar Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku. Zawody rozegrano w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży, a wzięły w nim udział cztery najlepsze drużyny województwa podlaskiego.

Na parkiecie spotkały się: III LO Łomża, Zespół Szkół Siemiatycze, Zespół Szkół Dąbrowa Białostocka oraz IV LO Białystok. Zespoły te rywalizowały w rozgrywkach ligowych od początku roku szkolnego 2010/2011. W pierwszym meczu półfinałowym prowadzone przez trenera Stanisława Niedbałę łomżanki zmierzyły się z drużyną z Białegostoku. W pierwszych 20 minutach spotkanie było bardzo wyrównane, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:10. Dopiero po zmianie stron gospodynie wzmocniły obronę i dały rzucić rywalkom tylko 4 bramki. Same zdobyły ich aż jedenaście i awans do finału stał się faktem. Drugi półfinał był bardziej wyrównany.
Drużyna z Siemiatycz 14 do 12 pokonała zespół z Dąbrowy Białostockiej.

Po kilku chwilach przerwy odbyło się spotkanie o 3 miejsce, w którym zdecydowanie lepsze okazały się bardziej wypoczęte białostoczanki, wygrywając 18:13. Mecz finałowy rozpoczął się nerwowej gry zarówno łomżanek jak i zawodniczek z Siemiatycz. Bardzo długo żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie po dwóch wykorzystanych rzutach karnych. Niestety w defensywnie nasze piłkarki nie grały zbyt dobrze - Dziewczyny popełniły masę błędów w obronie i to spowodowało, że wynik bardzo długo był na styku - ocenił trener Niedbała.

Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 10:7 i przed rozpoczęciem drugiej końcowy rezultat pozostawał sprawą otwartą. Drugie dwadzieścia minut to jednak popis gry łomżanek. Kluczem do sukcesu okazała się znakomita gra w obronie czego efektem były szybkie kontry zakończone celnymi rzutami. Po pewnym czasie zniechęcone rywalki nawet nie wracały pod własne pole bramkowe, co jeszcze ułatwiało gospodyniom zdobywanie kolejnych goli. Ostatecznie zawodniczki z Łomży zwyciężyły 28:12 i zostały najlepszą ekipą w województwie podlaskim wśród szkół ponadgimnazjalnych. Niestety na tym etapie rywalizacja została zakończona - Nie ma rozgrywek ogólnopolskich w tym roku. Ale myślę, że w przyszłym wrócimy do starej formuły i przy zwycięstwie w województwie będziemy grali dalej z drużynami z innych części kraju. Tym bardziej, że większość dziewczyn, które dzisiaj grały jest w II klasie i za rok też będzie mogła wystąpić - zakończył szkoleniowiec zespołu z Łomży.