Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ale kino... Multikina w Venedzie nie będzie

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać Galeria Veneda ...bez Multikina

„W złożonym przez Echo Investment wniosku o pozwolenie na budowę galerii handlowej ze sklepem wielkopowierzchniowym nie ma nic o salach kinowych” - podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Chodzi o Galerię Veneda, która miałaby stanąć u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej w Łomży. Rok temu inwestor informował o podpisaniu listu intencyjnego z Multikino S.A. w sprawie m.in. lokalizacji w tej galerii 5-salowego kompleksu kinowego, ale później ta cześć inwestycji najwyraźniej wypadła... Echo potwierdza, że w dokumentacji kina faktycznie nie ma, ale w planach na Łomżę jest...

Jeszcze w marcu ubiegłego roku Echo Investment oficjalnie informowało, że w Galerii Veneda w Łomży powstanie 5-salowy kompleks kinowy sieci Multikino. Wówczas to galerię tę opisywano w następujący sposób:
„Galeria Veneda to centrum handlowe powstające na działce u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego w Łomży o powierzchni około 39 000 mkw. W programie powstanie około 90 sklepów, hipermarket i wielosalowe kino. Klienci centrum będą mieli do dyspozycji ponad 600 miejsc parkingowych.(...)”
Teraz okazuje się, że Multikina w Łomży chyba jednak nie będzie. W styczniu inwestor złożył w ratuszu dokumentację obiektu  zabiegając o wydanie pozwolenia na budowę. Z dokumentacji tej nie wynika jednak, że w galerii miałoby być kino. Wobec niemożności uzyskania potwierdzenia tej informacji u rzecznika prasowego Echo Investmet, dowód(?) znaleźliśmy w komunikatach Echo dotyczących komercjalizacji jej kolejnych obiektów. W listopadzie ubiegłego roku spółka informując o udziale w targach MAPIC w Cannes we Francji (podczas których Echo Investment i Tesco poinformowały o podpisaniu umów najmu powierzchni handlowych w Galerii Olimpia w Bełchatowie i Galerii Veneda w Łomży), opisując Galerię Veneda pomija kino:
GALERIA VENEDA zostanie zrealizowane u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego w Łomży. Na powierzchni GLA ok. 16 000 mkw. powstanie galeria ok. 80 sklepów i hipermarket. Klienci centrum będą mieli do dyspozycji ponad 600 miejsc parkingowych.(...)”
Tymczasem w zamieszczonym w tym samym komunikacie opisie planowanej galerii w Bełchatowie wymieniane jest „6-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Multikino”.

Już po publikacji powyższego tekstu na 4lomza.pl skontaktował się z nami Wojciech Gepner rzecznik prasowy Echo Investment. Przyznał, że faktycznie w złożonej w ratuszu dokumentacji nie ma kina. Gepner bark kina w dokumentacji tłumaczy nieścisłością w zapisach dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego. Zapewnia, że zarówno Echo Investment jak i Multikino są w dalszym ciągu zainteresowani realizację tu tej inwestycji.
- Pracujemy aby rozwiązać ten problem – mówi.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę