Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Okazyjnie kupiły telefony, grożą im nawet 2 lata więzienia

Dwie kobiety z Łomży 22-latka i 49-latka po okazyjnie niskich cenach kupiły telefony komórkowe. Okazało się, że telefony pochodziły z kradzieży i właśnie po nie do kobiet przyszli policjanci. Niestety odebranie telefonu, to najmniejszy z problemów jakie teraz mają. Obu kobietom zostały postawione zarzuty paserki.

- Mamy paserkę umyślną i nieumyślną – wyjaśnia Izabela Białomyzy z KMP w Łomży. - Jeśli ktoś sprzedaje skradziony telefon to jest to paserka umyślna, ale jeśli ktoś kupuje taki telefon to też jest paserka tylko nieumyślna. I obie strony transakcji odpowiadają przed sądem i obie przez sąd są skazywane – dodaje.    
Wszystko odbywa się na podstawie art 292 Kodeksu Karnego: „kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”
- Jeżeli telefon jest po okazyjnie niskiej cenie, a sprzedający nie ma jego dokumentów to należy przypuszczać, że jest on kradziony. Wówczas najlepiej telefonu nie kupować a o ofercie powiadomić policję – mówi Białomyzy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę