Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyński ROK - to Miejsce Odkrywania Talentów

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, to – na razie - jedyna placówka z miasta i najbliższej okolicy znajdująca się na liście miejsc i szkół odkrywania talentów. Listę tworzy Ministerstwo Edukacji narodowej w związku z ogłoszeniem roku szkolnego 2010/2011 - Rokiem Odkrywania Talentów. Z województwa podlaskiego - póki co - na niej znajduje się 12 szkół i 10 miejsc.

Akcja służy stworzeniu na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej ogólnopolskiej mapy miejsc odkrywania talentów promującej podmioty wspierające uzdolnienia dzieci i młodzieży, ułatwieniu wymiany dobrych praktyk pomiędzy tymi podmiotami oraz ich rozpropagowaniu wśród społeczności lokalnej. Umieszczenie na tej mapie związane jest z przyznaniem tytułu „Miejsce Odkrywania Talentów” pod patronatem MEN. I właśnie list Katarzyny Hall, Minister Edukacji Narodowej, informujący o przyznaniu łomżyńskiemu ROK-owi tytułu Miejsca Odkrywania Talentów dotarł do placówki.
- Z przyjemnością informuję, że Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży uzyskał w roku szkolnym 2010/2011 tytuł Miejsca Odkrywania Talentów, który świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży – napisała minister Hall.
Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK, cieszy się z tytułu, ale podkreśla, że „odkrywanie talentów” wynika ze statutowej działalności placówki. Ma także nadzieję, że być ten tytuł w jakiś sposób i kiedyś przyczyni się do zwiększenia jej finansowania, bo pieniądze to największa bolączka ROK-u.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę