Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

W oczekiwaniu na bociany

Główne zdjęcie
Przycinanie gałązek na ul. Dwornej.

- Już widać pierwsze oznaki wiosny. W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze stada gęsi gęgawy, które lecą wzdłuż Narwi. Są już też żurawie – mówi Mariusz Sachmaciński dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Jeśli zapowiedzi synoptyków o ociepleniu się potwierdzą za dwa trzy dni może być ich u nas już dużo - dodaje. A synoptycy „wróżą” jeszcze tylko jutro ujemne temperatury w ciągu dnia, a od czwartku miałoby być cieplej. W przyszły poniedziałek nawet +9°C.

Na zachodzie Polski, w dolinie Odry i Warty, gdzie jest cieplej, jest już dużo ptaków, które tylko czekają aby przylecieć do nas. Dyrektor ŁPKDN  oczekuje że już za chwilę – może w przyszłym tygodniu - powinny pojawić się czajki i skowronki, a później także i bociany. Te zimę spędzają w Afryce Środkowowschodniej i Południowej, ale jeszcze w lutym rozpoczęły wędrówkę do domu. Pod Łomżą zazwyczaj pierwszy pojawia się w Kalinowie. W ubiegłym roku przyleciał 22 marca, ale w poprzednich latach był wcześniej - 17 marca w 2009 roku  i 13 marca  w 2008.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę