Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Jedynka powoli się odradza

Główne zdjęcie
UKS Jedynka Łomża - MOSPS Białystok

Siatkarki UKS-u Jedynka Łomża uczyniły pierwszy krok w stronę powrotu do II ligi. Dwukrotnie pewnie pokonały zespół MOSPS-u Białystok i tym samym wywalczyły mistrzostwo województwa podlaskiego seniorek.

Do rozgrywek III ligi, które były jednocześnie mistrzostwami Podlasia zgłosiły się zaledwie dwie drużyny. To już kolejny sezon z rzędu, w którym o prymat w województwie w kategorii seniorek rywalizują tylko zespoły z Łomży i Białegostoku. Tym razem to podopieczne trenera Mirosława Skawskiego były górą. W pierwszym meczu w Białymstoku wygrały 3:1 (23:25, 25:17, 24:26, 14:25), a w rewanżu 3:0 (25:11, 25:16, 25:22) - Graliśmy w tych dwóch spotkaniach mądrze taktycznie, konsekwentnie, dobrze w polu zagrywki. Było bardzo duże zaangażowanie w zespole. Wszystkie dziewczyny zagrały na miarę swoich możliwości - mówił trener Skawski. Trzon drużyny stanowiły siatkarki grające w tym sezonie w lidze juniorki, które przed tymi spotkaniami zostały wsparte trzema doświadczonymi koleżankami. Do zespołu wróciły pamiętające jedyny sezon w II lidze seniorek Patrycja Karpińska, Katarzyna Lubińska i Natalia Śleszyńska - Starsze zawodniczki dodały spokoju tej drużynie - ocenił szkoleniowiec Jedynki.

Zwycięstwo nad MOSPS-em dało łomżankom awans do turnieju półfinałowego o II ligę. Zawody zostaną rozegrane w dniach 18-20 marca w Łomży. Na razie znany jest tylko jeden przeciwnik Jedynki, a będzie to ekipa z Olsztyna - Teraz przygotowujemy się do tego turnieju. Myślę, że nie jesteśmy bez szans i możemy powalczyć o jedno z dwóch pierwszych miejsc. Jeśli dziewczęta zagrają trochę równiej niż w dwumeczu z MOSPS-em to nie jesteśmy bez szans i możemy dojść do finału. A tam wszystko już jest możliwe - tłumaczy Skawski. W walce o awans mają pomóc zespołowi dwie kolejne doświadczone zawodniczki. Pierwszą z nich jest znana z występów w Jedynce atakująca, Małgorzata Lencka, która dwa ostatnie sezony grała w II-ligowej Legionovii Legionowo. Drugą jest Izabela Pawlińska - Ta siatkarka kiedyś z nami trenowała. Niedawno wznowiła treningi i na pewno będzie to dla nas kolejne wzmocnienie - kończy opiekun Jedynki.

is

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę