Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Tusk kazał POczekać

Sobotnie posiedzenie Zarządu Regionu Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim nie odbędzie się. Damian Raczkowski, przewodniczący PO w podlaskim, zawiesił je „bez wskazania terminu”. Podczas tego posiedzenia miał rozpatrywany być wniosek złożony przez 9. struktur powiatowych PO domagających się zwołania nadzwyczajnego Zjazdu Regionu w celu oceny działalności przewodniczącego Raczkowskiego. Decyzja o zawieszeni posiedzenia Zarządu miałaby być podjęta na prośbę Donalda Tuska, szefa Platformy Obywatelskiej.

- Decyzja o zawieszeni posiedzenia Zarządu miałaby być podjęta na prośbę Donalda Tuska, celem umożliwienia uczestnictwa w obradach Pawła Grasia (), który ma przedstawić stanowisko władz krajowych w sprawie naszego Zjazdu – Maciej Borysewicz czyta fragment SMS-a jaki otrzymał w piątek z biura regionalnego PO.
Borysewicz, to szef struktur PO w Łomży, a jednocześnie wiceprzewodniczący PO w województwie. To właśnie jego wystąpienie – publiczne ogłoszenie, że działacze PO z  Łomży nie godzą się na siódme miejsce przedstawiciela z Łomży na planowanej liście kandydatów do Sejmu w tegorocznych wyborach – stało się pretekstem do „buntu powiatów”, czyli podjęcia i złożenia przez dziewięć struktur powiatowych PO wniosków  o zwołanie nadzwyczajnego Zjazdu Regionu PO. Zjazd ten mógłby nawet odwołać z funkcji przewodniczącego Damiana Raczkowskiego.

Przypomnijmy, że wojewódzkie struktury PO są skonfliktowane od niemal roku. To właśnie wtedy nieoczekiwanie przewodniczącym został Damian Raczkowski. W Zarządzie i Radzie Regionu większość mają jednak działacze związani z byłym przewodniczącym Robertem Tyszkiewiczem.  W całym „problemie” PO w województwie nie bez  znaczenia jest także kwestia  postawienia prokuratorskich zarzutów czterem działaczom PO związanym z Urzędem Marszałkowskim – w tym i samemu marszałkowi Jarosławowi Dworzańskiemu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę