Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

Roztrzygnięcie IV etapu konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" 2010/2011

zdjęcia w galerii

 

 

      W siedzibie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi  w Drozdowie 3 marca 2011 r. odbył się IV etap wojewódzki konkursu  „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, zorganizowany przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

      Uczestniczyły w nim trzy czteroosobowe drużyny reprezentujące parki krajobrazowe województwa podlaskiego: Suwalski Park Krajobrazowy (SPK) reprezentowała drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wiżajnach, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyński (PKPK) –  drużyna z Gimnazjum w Krynkach, Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi (ŁPKDN) – drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy.

      Konkurs rozpoczął się o godz. 10 i składał się z dwóch etapów: w pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań (15 pytań przyrodniczo - geograficznych i 10 pytań dotyczących parków krajobrazowych województwa podlaskiego). W drugiej części konkursu gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością 100 gatunków roślin chronionych , 100 gatunków zwierząt chronionych oraz 10 tropów zwierząt leśnych. Każdy uczestnik miał za zadanie rozpoznać 14 gatunków na podstawie zdjęć i rozpoznać 1 trop na podstawie odlewów tropów zwierząt leśnych.

     W trakcie zmagania się gimnazjalistów z pytaniami konkursowymi, goście obejrzeli pokaz filmów przyrodniczych, prezentujących walory przyrodnicze trzech parków krajobrazowych województwa podlaskiego.

 

W ogólnej punktacji I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy (ŁPKDN) w składzie:

1. Marta Ejza

2. Paulina Chojnowska

3. Magdalena Konopka

4. Patryk Wojewoda

pod opieką  p. Agaty Sasak – zdobywając łącznie 117, 5 punkta

 

II miejsce z ilością 104 pkt.- drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wiżajnach (SPK) w składzie:

1. Mateusz Karmiłowicz

2. Piotr Matusiewicz

3. Marcin Korszuń

4. Kamila Brzozowska

pod opieką  p. Marii Oszkinis

 

III miejsce z ilością punktów 59,5 pkt zdobyła drużyna z Gimnazjum w Krynkach (PKPK) w składzie:

Karolina Wicher

Patrycja Radziewicz

Katarzyna Misiukiewicz

Mariusz Dziadel

pod opieką  p. Renaty Makar

 

     Wszyscy uczestnicy IV etapu konkursu i ich opiekunowie otrzymali cenne nagrody i dyplomy ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.  Dodatkową nagrodę za zdobycie najwyższej ilości punktów (indywidualnie) otrzymała Marta Ejza z PG w Piątnicy. Zwycięska drużyna wraz z opiekunem z PG w Piątnicy została również uhonorowana nagrodami książkowymi i piśmienniczymi przez Wójta Gminy w Piątnicy.  Podczas konkursu zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele  otrzymali cyfrową wersję filmu przyrodniczego o Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi, ufundowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

       Po zmaganiach konkursowych uczestnicy konkursu, ich opiekunowie i zaproszeni goście zwiedzili sale wystawowe w siedzibie parku oraz Muzeum Przyrody i Ostoję Drozdowską.

 

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasze województwo na finale ogólnopolskim, który odbędzie się 17 maja 2011 roku w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Będziemy trzymać za was kciuki!

 

Wszystkim uczestnikom IV etapu konkursu gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w następnej XI edycji konkursu, która rozpocznie się już w październiku bieżącego roku.

 

 

Patronat medialny konkursu objęło Radio Nadzieja.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę