Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Pływalnia czeka na... wiosnę

Główne zdjęcie
Pływalnia na ul. Wyszyńskiego

Prace przy budowie nowej pływalni miejskiej przy ul. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego już dawno zastały zakończone, a obiekt jest sprawny i dobry. Tydzień temu nadzór budowlany wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu. Na razie jednak nie wiadomo kiedy basen zostanie udostępniony mieszkańcom. - Dokładny termin otwarcia tego obiektu nie został jeszcze ustalony. Nastąpi to jednak prawdopodobnie w drugiej połowie marca – podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.

Przypomnijmy budowę nowej pływalni rozpoczęto niemal dokładnie dwa lata temu. W piątek 13 marca, punktualnie o godzinie 13.13 ówczesny prezydent Łomży Jerzy Brzeziński wbił w ziemię pierwszą łopatę symbolicznie rozpoczynając prace. Zgodnie ze składanymi wówczas  zapewnieniami prezesa białostockiej firmy Instal, która budowała basen, choć cykl inwestycyjny przewidziany był na 24 miesiące, obiekt miał zostać oddany do użytku znacznie wcześniej – już na przełomie października i listopada 2010 roku... Niestety nie udało się. Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Łomży odebrał pływalnię 8 lutego 2011 roku.
Pływalnia która powstała na placu obok Publicznego Gimnazjum nr 1, dwa baseny – duży o wymiarach 12,5x25 metrów z sześcioma torami do pływania, oraz mniejszy i płytszy płytszy basen sportowo – rekreacyjny do nauki pływania Są tu także zjeżdżalnie oraz miejsce odnowy biologicznej i rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, solarium, sauną fińską i turecką czy grotą solną. Całość inwestycji szacowana była na nieco ponad 35 mln zł, przy czym część pieniędzy – ok.1/3 kosztów – pochodziło z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
- W trakcie przeprowadzania odbioru pływalni nie wykryto żadnych usterek – informuje Czech.
To sprawiło, że bardzo szybko, bo już 24 lutego nadzór budowlany wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu. Zgodnie z prawem decyzja ta uprawomocnia się w terminie 14 dni od daty jej wydania. 
Na razie w ratuszu nie ustalono dokładniej daty otwarcia pływalni. Ma to nastąpić w drugiej połowie marca. Na razie nie jest znany także cennik usług na pływalni przy ul. Wyszyńskiego.
- Wiemy jedynie, że będzie on nieznaczne różnił się od cennika na pływalni przy ul. Niemcewicza – mówi Czech..

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę