Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

„W krainie snów Alicji” nie tylko dla dzieci

Główne zdjęcie
Ewa Sokół-Malesza - reżyser

Aktorzy łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora przygotowują kolejną premierę. Tym razem na deski wejdzie coś co jakby się wydawało znajduje się wśród stałych repertuarów teatrów lalek, czyli adaptacja Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. Spektakl „W krainie snów Alicji” na podstawie przygotowała i reżyserowała Ewa Sokół-Malesza. Premiera już w niedzielę.

Eliza Mieleszkiewicz
Eliza Mieleszkiewicz
Jarosław Antoniuk, Mikołaj Malesza, Ewa Sokół-Malesza
Jarosław Antoniuk, Mikołaj Malesza, Ewa Sokół-Malesza
Jarosław Antoniuk, Mikołaj Malesza, Ewa Sokół-Malesza
Jarosław Antoniuk, Mikołaj Malesza, Ewa Sokół-Malesza

„Alicja w krainie czarów” to magiczna i niezwykła opowieść pełna pięknych przygód, niezwykłych bohaterów oraz niespotykanych zwrotów akcji. Główna bohaterka zauważa Białego Królika i postanawia za nim podążyć. Wpada w głąb króliczej nory i spada w dół... „W krainie snów Alicji” nie jest prostą inscenizacją powieści.
- Nie musieliśmy trzymać się jednej (Alicji w krainie czarów – dop.red) czy drugiej („Alicja po drugiej stronie lustra” - dop.red.) powieści, ale mogliśmy je mieszać – mówi reżyser Ewa Sokół-Malesza.
Twórczyni spektaklu podkreśla, że podobnie jak książka jest on dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
- Alicja radzi sobie w różnych sytuacjach. Znajduje się w świecie dziwnym , obcym i musi się w nim znaleźć. Ta sztuka pokazuje, że można sobie ze wszystkim poradzić – dodaje reżyser.. 
W spektaklu, do którego scenografię przygotował mąż reżyserki Mikołaj Malesza, a muzykę skomponował Michał Wróblewski, gra cała obsada łomżyńskiego teatru.
- To bardzo duże widowisko. Są różne style – teatr czarny, teatr żywy i teatr multimedialny – opowiadał o sztuce Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA.
Premierowe wystawienie „W krainie snów Alicji” planowane jest w niedzielne przedpołudnie (o godz. 11.) w sali widowiskowej Teatru Lalki i Aktora  przy placu Niepodległości 14.

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę