Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

UOKiK: Royal Unibrew może połączyć się z Van Purem

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się, aby Royal Unibrew połączył się z Van Purem. Zgoda dotyczy objęcie przez Royal Unibrew, Pura Birra i Zbigniewa Wantusiaka wspólnej kontroli nad spółką Van Pur. Dzięki połączeniu powstanie grupa licząca pięć browarów i  dysponująca takimi markami, jak Łomża, Karpackie, Van Pur, Faxe, Cooler czy Brok.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami nowy podmiot będzie spółką o nazwie Van Pur Łomża, w której większość udziałów – 80% - obejmą dotychczasowi akcjonariusze Van Pur, a resztę - 20% - Royal Unibrew.
Szacuje się, że łączne zdolności produkcyjne połączonych browarów: w Rakszawie, Zabrzu i Koszalinie (Van Pur) oraz w Łomży i Jędrzejowie (Royal Unibrew Polska), sięgną 3,4-3,6 mln hektolitrów rocznie i będą mogły zaspokoić nawet do 10 proc. krajowego popytu na piwo.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę