Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Na drogę Nowogród – Kuzie ciągle nie ma pieniędzy

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zakończyło kolejną aktualizację list projektów indywidualnych m.in. z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Niestety, wbrew wcześniej rozpowszechnianym plotkom, w wyniku tej aktualizacji nie zmienił się status dwóch dużych projektów drogowych z województwa podlaskiego. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku granica województwa – Nowogród, oraz przebudowa drogi wojewódzkiej nr 653 na odcinku Bakałarzewo-Suwałki pozostały projektami rezerwowymi, a to oznacza, że w dalszym ciągu nie ma pieniędzy na ich realizację.

Ministerstwo zaktualizowało listy projektów kluczowych trzech Programów Operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka i Rozwój Polski Wschodniej.  To najważniejsze inwestycje, które w najbliższych latach mają szansę na otrzymanie dofinansowania ze środków unijnych bez konieczności udziału w konkursie. Celem aktualizacji jest przegląd stanu ich przygotowań. Zaktualizowana lista projektów indywidualnych łącznie obejmuje 654 przedsięwzięcia o łącznej wartości 280,5 mld zł. Na liście podstawowej znajdują się 547 projekty,  natomiast pozostałych 107 projektów to projekty rezerwowe, których łączna wartość wynosi 76,2 mld zł. W tej drugiej grupie jest m.in. projekt dotyczący przebudowy ok. 26 km drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku granica województwa – Nowogród. Na jego realizacje potrzebnych jest ponad 45 mln zł. Niestety w dalszym ciągu ich nie ma.

Na liście podstawowej projektów kluczowych PORPW pozostają za to projekty dotyczące budowy obwodnic Stawisk i Szczuczyna. W pierwszym przypadku zapisanych jest 32,5 mln zł (koszty całościowe szacowane są na ponad 110 mln zł), a w drugim 33,6 mln zł (szacowane koszty całej obwodnicy to 165 mln zł). Termin realizacji tych obwodnic to lata 2011-2013.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę