Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pięciu rolników zginęło w pracy

Ponad 2200 wypadków zgłosili w ubiegłym roku do KRUS rolnicy z województwa podlaskiego. To region który należy do krajowej czołówki jeśli chodzi o liczbę takich wypadków. Wskaźnik wypadków na tysiąc ubezpieczonych wynosi u nas 13,6, podczas gdy średnia w kraju to 10,6. Z danych KRUS wynika, że w ubiegły roku w całym kraju w wypadkach w rolnictwie zginęło w 89 osób. W województwie podlaskim 5.

W województwie podlaskim w ubiegłym roku wypadków było 2214. To znacznie mniej niż w latach ubiegłych, ale i tak region przoduje w kraju. Statystycznie więcej wypadków, na 1000 mieszkańców, jest tylko w województwie warmińsko-mazurskim.   
Ponad 80 % zdarzeń w województwie podlaskim miało miejsce bezpośrednio w obejściu gospodarstwa rolnego, a ich przyczyną była niewłaściwa organizacja stanowiska pracy, niewłaściwe warunki bytowe zwierząt oraz błędy popełniane przy ich obsłudze. Najczęstszą przyczyną wypadków były potknięcia i upadki. Stanowiły one przyczynę 42% z nich.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę