Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Zambrowskie pielęgniarki chcą podwyżek. Zarząd szpitala zapowiada redukcję etatów i pensji

Wejście w spór zbiorowy i złożenie pozwu przeciwko zarządowi zambrowskiego szpitala zapowiadają zatrudnione w nim pielęgniarki. Powodem są wynagrodzenia. Szpital ma mniejszy kontrakt na ten rok i prezes spółki "Szpital Miejski" zaproponował redukcje zatrudnienia.

Wynagrodzenia mają być obniżone od 1 marca o 2 procent. Pielęgniarki nie tylko się na to nie zgadzają, ale zażądały podwyżki płac do 2 tys. złotych pensji zasadniczej – informuje prezes Przemysław Chrzanowski. Jednym z pomysłów personelu średniego na znalezienie pieniędzy na podwyżki było obniżenie wynagrodzeń pracujących w ich szpitalu lekarzy, którzy - ich zdaniem - mają zbyt wysokie zarobki. Udziałowcy spółki, czyli władze powiatu i miasta, nie zgodzili się na proponowaną przez prezesa obniżkę płac, ale nie zgodzili się także na powiększenie zadłużenia, które i tak wyniesie w tym roku około 300 tys. złotych. Kilkadziesiąt pielęgniarek nie daje za wygraną - zapowiedziały złożenie pozwu przeciwko władzom spółki, groziły także wyjściem z protestem na ulicę, jednak na razie wstrzymują się ze spełnieniem tej zapowiedzi.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę